Українські поля успішно завойовують самохідні обприскувачі китайського бренду Lixing

0 473

Для реалізації технологій обробітку більшості сільськогосподарських культур парк техніки сучасного сільськогосподарського підприємства важко уявити без обприскувачів. Зазвичай ця техніка використовується як для внесення пестицидів, так і для підживлення рослин рідкими мінеральними добривами, а отже обприскувачі є ключовими машинами в сучасних технологіях вирощування сільгоспкультур.

При цьому обприскувачі розділяють на два типи: причіпні агрегати, які працюють в парі з трактором, що виконує роль тягача та самохідні спеціалізовані машини. Про основні відмінності самохідних та причіпних обприскувачів, доцільність використання та універсальність самохідної техніки, її технічні характеристики, а також спеціальні пропозиції для українських фермерів – читайте в інтерв’ю з Романом Осадчим, генеральним директором компанії «АГСОЛКО Україна», яка є ексклюзивним дистриб’ютором провідного китайського виробника самохідних обприскувачів Lixing та низки інших китайських виробників сільгосптехніки.


– В чому основна перевага самохідних обприскувачів в порівнянні з аналогічним причіпним та навісним обладнанням?

– Головною перевагою самохідних обприскувачів перед причіпними є те, що вони більш мобільні. Крім того,  зазвичай вони мають більшу ємність баку робочого розчину та можливість регулювання колії.

Але головною перевагою самохідної техніки є кліренс – в діапазоні 120 – 180 см і вище. На практиці це дає можливість проводити обробку посівів на пізніх фазах вегетації, в той час як причіпні обприскувачі в таких умовах працювати не можуть.

– Компанія АГСОЛКО на сьогоднішній день пропонує на українському ринку дві моделі самохідних обприскувачів китайської компанії Lixing – 3WPZ-4000GX2  та  3WPZ-5000GX4. В чому їх основні відмінності та наскільки техніка китайського бренду пристосована до роботи в українських умовах?

– Це дві самі великі моделі одного з найбільших виробників самохідних обприскувачів з механічним приводом з Китаю. Машини мають багато уніфікованих вузлів та агрегатів, що спрощує їх обслуговування, проте є і низка відмінностей. Зокрема, 3WPZ-4000GX2  – це машина з приводом на задні колеса з баком ємкістю 4000 л, штангою шириною захвату 24м, кліренсом – 1500мм та фіксованою колією 2800мм. В свою чергу, модель 3WPZ-5000GX4  – це модель з повним приводом, баком робочого розчину ємкістю 5000 л, штангою  шириною захвату 27м, кліренсом – 1700мм та регульованою колією в діапазоні 2600-3200мм.

Обидві машини мають багато спільних вузлів та агрегатів, що робить  їх обслуговування значно простішим, а саме: двигун FAW потужністю 140 к.с., система обприскування, трансмісія, тощо.



Щодо пристосовуваності до роботи в українських умовах хочу сказати наступне – завод Lixing розташований в провінції Хелулоян на півночі Китаю, яка межує з Росією. Ґрунти і природні умови  там дуже схожі на українські. Також, враховуючи, що середня врожайність  кукурудзи в Китаї складає 140ц/га і там ці машини успішно експлуатуються, можемо впевнено казати, що дана техніка працюватиме і в Україні.

В нашій компанії розуміють, що дуже важливим, якщо не визначальним, критерієм при виборі будь-якої техніки для сільгоспвиробника є ціна. Бренд Lixing пропонує самохідні машини за ціною причіпних агрегатів – їх вартість стартує від $75 тис. При цьому ціна причіпного обприскувача з аналогічною ємністю баків для робочої рідини лише трохи менше. Якщо додати не тільки вартість, але й витрати на експлуатацію трактора, який необхідний для роботи причіпного агрегату, то вигоди від придбання самохідних обприскувачів очевидні.

– Наскільки фермеру доцільне придбання саме самохідної машини для обприскування? Адже існує думка, що річне навантаження на машини такого типу незначне і використовуються вони, здебільшого, лише для робіт з хімічного захисту рослин. Для яких операцій можна ще використовувати самохідний обприскувач?

– Навпаки, самохідний обприскувач може бути задіяний протягом значно довшого часу, адже завдяки великому кліренсу машину можна використовувати протягом всього періоду вегетації рослини, подекуди аж до десикації, чого причіпні машини зробити не можуть.

Щодо обмеженості використання – це є певною мірою міф, адже є самохідні обприскувачі, які, при наявності певного додаткового оснащення, на додачу до обприскування можуть мати значно ширший спектр застосування.

Наприклад, підживлення рослин рідкими чи кристалічними добривами. До речі, у бренду Lixing є моделі, для яких така опція є доступною. Також є обприскувачі, які можуть переоснащуватися в самохідні косарки чи розкидачі міндобрив, а висококліренсні обприскувачі часто використовуються для обрізання волоті батьківської форми кукурудзи при вирощуванні цієї культури на насіння.



– Яким чином в обприскувачах Lixing реалізовується операція із заправки чи дозаправки робочою рідиною? Чи можливо це виконати прямо в полі задля того, щоб мінімізувати простої техніки?

– Звісно, заповнення водою може здійснюватися як через верхній люк і в такому випадку швидкість обмежується можливостями зовнішнього насосного обладнання. Також ці операції можна виконати безпосередньо в полі, адже обприскувачі оснащені системою самозаповнення, яка дає можливість заправляти машину з відкритих водойм чи інших резервуарів.

– Одне з основних питань при придбанні техніки для фермера – не тільки її ціна, але й моторесурс основних агрегатів: двигуна, елементів трансмісії, деталей ходової частини. Які ці параметри у самохідних обприскувачів від компанії Lixing? Який гарантійний термін експлуатації надається Вашою компанією для техніки цього бренду?

– Виходячи з того, що основні технічні елементи в даних машинах використовуються від відомих виробників – двигун FAW, трансмісія Eaton (США), ресурс обіцяє бути досить пристойний. В будь-якому випадку, завод налаштований модернізувати і вдосконалювати техніку, про що свідчать зміни, які вже зроблені заводом у відповідності до наших рекомендацій.

Крім того, на техніку Lixing надається стандартна гарантія, як для іншої самохідної техніки з Китаю – 1 рік або 1000 мотогодин.

– Управління виливом робочої рідини з баків обприскувачів Lixing здійснюється за допомогою автоматичної системи контролю. Який принцип роботи цієї системи та наскільки вона дозволяє економити рідину?

– Виходячи з концепції доступної машини, можу сказати, що тут встановлена базова система управління виливом, яка дає можливість відключати секції, встановлювати та регулювати норму виливу за допомогою комп’ютера управління і автоматично підтримувати її в залежності від швидкості руху за допомогою датчика GPS. В кабіні встановлений монітор, за допомогою якого, власне, і здійснюється це управління. Проте, за потреби, на обприскувачі може бути встановлена система будь-якого рівня складності в залежності від потреб клієнта.



– Обприскувачі Lixing оснащені 4-циліндровою дизельною силовою установкою відомого китайського виробника FAW потужністю 140 к.с. Багатьох фермерів, вірогідно, хвилює актуальне питання витрат пального. Які ці показники у даних обприскувачів?

– Дані обприскувачі оснащені двигуном FAW з паливною системою Common Rail з електронним управлінням. Тому ці двигуни є досить економними для своєї потужності. Завод дає наступні дані питомої витрати палива – 240г/кВт*год, що є середнім показником для тракторів такої потужності.

– Ще одне актуальне питання – наявність запасних частин разом з гарантійним та післягарантійним обслуговуванням. Що пропонує компанія Агсолко-Україна своїм клієнтам в цьому напрямку – які сервісні програми у Вас діють на сьогодні?

– Компанія АГСОЛКО пропонує своїм партнерам сервіс на рівні преміальних брендів. Для цього компанія інтенсивно нарощує свою присутність в регіонах, в першу чергу, збільшуючи сервісну службу та наявність запчастин на складі. Вся техніка, яка прибуває в Україну проходить передпродажну підготовку і передається замовнику з Сервісною книгою, де відмічається проведення всіх регламентних робіт. Також, для всіх клієнтів компанії існує система знижок на сервіс та запасні частини.

Варто зазначити, що вся лінійка китайської сільгосптехніки, офіційним дистриб’ютором якої є наша компанія, є ідеальним рішенням за співвідношенням «ціна-якість». Адже китайські виробники запроваджують найсучасніші технологічні рішення, які роблять використання сільгосптехніки не тільки економічно вигідним, але й максимально ефективним.

Таким чином, можна говорити про те, що китайська сільгосптехніка відомих брендів від компанії «Агсолко»  нічим не поступається в якості європейським та північноамериканським аналогам.

– Які фінансові інструменти є в портфелі Вашої компанії, що спрямовані на полегшення придбання техніки? Яким умовам має відповідати Ваш клієнт, щоб скористатися ними?

– Ми співпрацюємо з низкою фінансових банків та лізингових компаній, з якими ми маємо партнерські програми, що дає можливість придбати нашу техніку на вигідних умовах.

Окремо хочу відмітити програму YTO Finance, що розробили разом з заводом та яка уявляє з себе  фінансовий продукт щодо фінансування придбання техніки напряму від заводу і дає можливість придбати техніку з коротким терміном фінансування до 8-9 місяців. Більш детально про наших фінансових партнерів можна дізнатися  на нашому САЙТІ.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!