Українські пасічники вже назвали сезон 2020 збитковим

0 4 533

Цей сезон для пасічників України вже є збитковим – майже нічого не дали ані сади, ані акація, ані рапс. А все через  спеку та рясні дощі, розповів SEEDS пасічник з Переяславщини, засновник інтернет-спільноти для бджолярів “#ПАСІКА” Володимир Марченко.

“Все розпочалося ще з минулої осені – не було дощів, зима теж без снігу, відповідно мало вологи. Всім рослинам потрібна волога, медоноси не виключення. Коли заливали дощі, бджола не працювала, не носила нектар, пилок. Розвиток сімей уповільнився, в деяких припинився.

Природа бджіл така, що розвиток відбувається тоді, коли в природі є взяток, тобто нектаровиділення і пилковиділення медоносних рослин. Бджолина королева (матка) здійснює інтенсивну яйцекладку при надходженні нектару та пилку в сім’ю, відповідно збільшується кількість розплоду, бджіл, сім’я росте, набирає силу”, – розповів Володимир Марченко.


“Коли лили дощі – розвиток сімей уповільнювався, а бджолі, як і любій живій істоті потрібно харчуватися. Запаси меду у вуликах танули на очах.

Дощі змінилися спекою. Спека теж не сприяє нектаровиділенню, нектар, що сформувався в квітці за ніч, просто випаровувався при високих температурах.

Також, повторюся, мало вологи в природі. Весняні дощі не дали тієї кількості вологи, яку рослини повинні були отримати восени та взимку. Бджола не працює, тому що не відбувається нектаровиділення, що ще раз свідчить, що рослини не доотримали вологу”, – зазначає пасічник.


“Бджола яка не працює – їсть той мед, що у вулику. Якщо з природи він не поступає, значить потрібно годувати.

Цей сезон для пасічників вже є збитковим, так як майже нічого не дали сади, різнотрав’я акація та рапс. Не буду говорити за всіх, але у нас саме така ситуація. Ми не втрачаємо оптимізму, але сукупність фактів свідчить про те, що і з липи меду цьогоріч теж на жаль не буде“, – вважає Володимир Марченко.


Пасіка Володимира кочова – на місті не стоїть. Однак це  не додає більше меду, цьогоріч від того кочування одні тільки клопоти, каже бджоляр.

“На акацію виїздили в Канівський район, наразі перевезли пасіку до Хмельницького району Київщини. В нас кочова пасіка, вивозимо бджіл більше ніж за 100 км, тому відсутність меду і затрати на перевезення призвели до значних фінансових втрат”, – розповів Володимир Марченко.

Якою буде погода надалі – не беруться казати навіть синоптики. За попередніми прогнозами сильні зливи та шалена спека протримаються до кінця червня.



Хоч меду з липи та акації українські бджолярі цьогоріч недоберуть, ще цвістиме соняшник і не тільки цей відомий медонос. А це дозволяє сподіватись: українці будуть цього річ з українським медом.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!