Українські пасічники у розпачі – меду цьогоріч немає
Цього року не бджоли годують пасічників, а навпаки. Меду цьогоріч нема, каже 80-річний Адам Левандовський, який має невеличку пасіку у селі Яблунів Косівського району Івано-Франківщини.
“Меду цьогоріч нема, не бджоли годують пасічників, а навпаки. Трохи є падевого. У спеку певні рослини виділяють уночі сік із листочків, що змішується із виділеннями попелиць. Бджоли зранку збирають клейку речовину”, – розповідає Адам Левандовський.
Такий мед дуже темний, майже чорний. Для бджіл він смертельний, бо швидко кристалізується і забиває шлуночки комах. Пасічники намагаються викачати його повністю. Тим паче, що він має найбільше цілющих властивостей. Багатий на цукри, мікроелементи, ферменти, тож значно дорожчий.
Господар демонструє банку з таким медом. Йому, розповідає, одинадцять років. Тоді була така падь! Загалом продукцію можна зберігати й півстоліття. Закатує металевими кришками, як консервацію.
Пасіка в Левандовського — посеред саду із 32 сортами яблунь. Вулики тут різної форми. Найбільшою гордістю господаря є ті, що зроблені з пеньків. Як от з старого пенька вікової яблуні.
Вітер якось розламав старе дерево. Яблуня давнього європейського сорту Штефура. За перерізом вік — десь півтора століття.
Адам Станіславович виготовляє і класичні вулики. Як колишній лікар, добре знається на апітерапії, дбає про здоров’я пасіки. Своїх бджілок викохує. Роздає бджолосім’ї, допомагає пасічникам із доглядом, ділиться власними набутками.
SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!