Українські інженери створили дрони для фермерів на сонячних батареях

0 930

Впровадження безпілотних літальних апаратів в Україні істотно активізувалося за останні кілька років. І якщо для звичайної людини дрон – лише високоякісна техніка для зйомки, для аграріїв – це інноваційний інструмент, що дозволяє підвищити ефективність дій на полі, вважає співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко.

За його словами, перший дрон з’являється у агронома тоді, коли перестає вистачати часу, щоб обходити свої поля. В цьому випадку, завдяки техніці, у фермера з’являється можливість бути в курсі всієї ситуації на полі, і з висоти пташиного польоту бачити все поле як на долоні.

Ранкова кава

Дрони в украинських полях, які вони – сучасні агродрони? Діджиталізація агробізнесу, які нові інструменти з'явились у фермерів?В разі запровадження ринку землі, до чого готуватися дронам?Розповість Валерій ЯКОВЕНКО (Valerii Iakovenko), керівник компанії DroneUA , на Agro.FM.Ведуча Ольга КСЬОНЗ.#ЯслухаюAgroFM #AgroFM #агрорадіо #агромедіа #агродрон #діджиталізація #сучасні_технології

Gepostet von Agro FM am Montag, 23. September 2019

«Крім цього, безпілотник здатний вирішувати і інші важливі завдання. Якщо нам необхідно внести засоби захисту рослин, дрон може створити карту завдання. Зараз дрони також активно використовуються для внесення трихограми. Трихограма – це маленькі комахи, які паразитують на яйцях шкідників. Фактично це природний інсектицид» – продовжує ділитися результатами Валерій  Яковенко.

Особливу гордість засновник DroneUA відчуває за роботу великих сільськогосподарських дронів. Подібна техніка не входить в поле, не топче рослин, і дозволяє не завдавати шкоди врожаю при внесенні засобів для захисту рослин.

З точки зору екології, безпілотники – відносно безпечний варіант. При роботі в безвітряну погоду, можливо максимально точне внесення (1,5 метра над полем, значно нижче, ніж літак).

Зараз компанія Яковенко працює над дронами на сонячних батареях. Партнерами компанії при реалізації цього проекту стали Європейське космічне агентство, компанія Gamaya і Вища технічна школа Швейцарії ETH Zurich. Його фінансування здійснюється Європейським космічним агентством.

За словами Яковенко, це перший в Україні проект, який орієнтований на використання дронів такого типу в сільському господарстві. Сам прототип розроблявся близько року. Зараз фахівці з компанії працюють над його модифікацією під локальні потреби українських фермерів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agro.FM

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!