Українські фермери доволі активно заходилися вирощувати екзотичний цілющий зізфус

0 997

Зізіфус – надзвичайно корисна і цілюща рослина. Її далеко не перший рік вирощують на території України, однак комерційних насаджень досі немає – не достатньо розвинені ринки збуту, пише SEEDS.

Про це розповіла Ольга Грабовецька, к.б.н., зав. сектору мобілізації і збереження рослинних ресурсів відділу селекції Інституту рису НААН під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Зізіфус – малопоширена плодова культура в Україні, але має дуже корисні властивості та входить до п’ятірки кращих лікарських рослин світу.

«В Україні поки що немає промислових насаджень зізіфусу, скоріш за все це пов’язане з тим, що ринок плодів ще не достатньо вивчений. Наскільки я знаю під Одесою в одному з домогосподарств у Татарбунарах росте і плодоносить десь 20-30 дерев зізіфусу.

За словами господаря урожаю дуже багато, але з реалізацією дуже складно. Тому це досі залишається відкритою нішею. Треба вивчати саме ринок збуту», – наголошує Ольга Грабовецька.

«Нашим господарством вже років 20 вирощуються саджанці зізіфусу. Купують їх фермери, дачники селяни. Ціна саджанця зізіфусу 250 гривень. Зізіфус складний не стільки у вирощуванні, як у щепленні – він має дуже тверду деревину і щеплення зробити доволі складно.

Сьогодні зізіфус поширюється майже на всю територію України. напевно це пов’язане з тим, що йде глобальне потепління, до того ж з’явився масовий попит на субтропічні культури. Намагаються вирощувати зізфус і в більш північних регіонах. Це і Київська область, і на Сумщину питають і на Полтавщину. Він витримує морози, на нашому досвіді було зниження температури -26,7 і зізіфус переніс це добре – пошкоджень деревини не було і морози не вплинули на врожай», – додає науковець.



За словами Ольги Грабовецької, у Китаї та на батьківщині зізіфусу великою популярністю користуються копчені та солоні плоди.

«Для нас вони звичніші у вигляді варення або компоту. Але найчастіше ягоди все ж висушують. Такі сухофрукти за смаком дуже нагадують фініки», – додає експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!