Українські баштанники опинилися на порозі «турецького синдрому»
Через фузаріоз Україна може повторити досвід Туреччини, де суцільне зараження змушує фермерів вирощувати лише щеплений кавун, що може протистояти хворобі. Про це повідомив спеціаліст із розвитку плодоовочевого ланцюга українського проєкту бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP) Валерій Федоренко.
«Боюся, що ми знаходимося за крок від турецького синдрому: там через суцільне зараження ґрунтів за короткий термін втратили всі посадки. Наразі вирощують кавуни, щеплені на гарбузи», – розповів спеціаліст.
Він зауважив, що минулий сезон був складний, однак баштанники заробили.
«Проте щастя усміхнулося не всім. Весна була холодною і довгою, опадів мало. У плюсі виявився той, хто не помилився з насінням, вчасно закрив навесні вологу або має зрошення. На поливі південноукраїнський кавун дає 60–80 т/га, на богарі — від 7 до 20 т. Звісно ж, хороший результат отримує й той, хто застосовує сівозміну», – сказав Володимир Федоренко.
Цього року херсонські фермери зібрали й урожай більше минулорічного, і ціни впродовж сезону втримали на рівні, який дозволяє заробляти. В Херсонській області було зібрано на 7 тис. тонн кавунів і на 300 тонн динь більше, ніж торік — врожай баштанних сягнув майже 200 тис. тонн. Попри це, ціни не падали.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!