Українська земля ідеально підходить для органічного землеробства

0 1 129

На Прикарпатті німецький фермер уже п’ять років займається органічним землеробством – вирощує зернові без синтетичних чи хімічних добрив. У Міхаеля Дільмана 320 га поля. Фермер готовий інвестувати у власну справу в Україні, але робить це поки з острахом, бо наділи – в оренді.

Знаючи про переваги відкритого ринку землі в його країні, пан Дільман чекає на перезавантаження ринку землі, навіть якщо вона йому за новим законом не дістанеться.

Міхаель Дільман фермер у 15-му поколінні. У Німеччині в нього майже тисяча гектарів зернових. Дбає про органічне землеробство – каже, в Україні земля для цього ідеальна. Тож уже п’ять років на Прикарпатті вирощує пшеницю, жито, овес та спельту.

Хоча постійно Міхаель тут не живе, але щомісяця приїжджає, бо на своїх полях усе робить власноруч. Він і агроном, і бухгалтер.

Він переконаний, що за органічним землеробством майбутнє, але українці поки не готові платити дорожче. Тільки 10% продукції реалізують тут, решту везуть у Європу.

Аби розвивати справу в Німеччині, Дільман отримав допомогу від держави – купив 300 га землі. Банк дав кредит на будівництво. Приміщення, де облаштували майстерні та склади, фермеру продали за євро. В Україні чоловік тулиться в залишках колгоспних складів. Але узаконити їх не може досі.

Щодня на підприємстві працюють шестеро робітників. Половина раніше заробляла за кордоном. Багатьох дивує ставлення фермера до землі.

У справу в Україні німецький аграрій інвестував мільйон євро. Тож дуже розраховує на перезавантаження ринку землі. Пояснює: держава мала б прописати такі правила, аби землю купували тільки фермери. Це має бути родинна справа. А якщо купуватимуть корпорації – тоді все піде нанівець.

Коли Міхаель говорить про Україну чи Прикарпаття, каже – ми. У нього п’ятеро синів, вони живуть у Німеччині. Один уже отримав половину батькової господарки і також займається органічним землеробством. Молодші ще вчаться. Фермер спростовує страхи про те, що українські землі для іноземців тільки сировинний придаток. Бо впевнений: один з його синів тут житиме.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Факти

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!