Українська степова бджола стала фаворитом серед вітчизняних пасічників

0 524

Згідно з дослідженнями, українські пасічники віддають перевагу саме маткам породи карпатка та українська степова. Проте на території Східної України немає сертифікованих пасік, які б розводили чистокровні бджолині колонії.

Тож пасічники Луганської та Донецької областей або замовляють бджолині сім’ї поштою, або їдуть по них в інші регіони. Це дорого, ненадійно та не стимулює розвитку галузі.

Саме тому навчання, які в межах проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” організували для східняків і провели на базі Гадяцького аграрного училища на Полтавщині, стали дуже корисними для 15 пасічників, що тимчасово перетворилися на студентів. Училище називають Гадяцькою школою бджільництва.

Це єдиний освітній заклад в Україні, де готують майбутніх бджолярів. Тож представники Донбасу тут дізналися про правила виведення маток, створення племінного ядра, особливості догляду за племінними сім’ями. Ознайомилися з технологією зимівлі запасних маток, виготовленням вуликів і рамок.

Практична частина навчальної програми відбулася на сертифікованих племінних пасіках у Карлівському районі на Полтавщині та Охтирському в Сумській області. Вони відрізняються за розміром: одна має 500 матко-місць, друга — 2500.

Бджолярі сходу мали нагоду побачити особливості ведення господарств і можливості розвитку галузі, налагодили особисті зв’язки з пасічниками Карлівського району. Саме їх визнано найкращими для подальшої селекційної роботи української степової породи, адже вона аборигенна для Центральної України і найкраще пристосована до тутешніх кліматичних умов.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Урядовий кур’єр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!