Україні вдалося налагодити поставки ягід на вибагливий ринок Швейцарії

0 720

За інформацією аналітиків EastFruit, Україна продовжує активну експансію на європейський ринок свіжих і заморожених ягід. Зокрема, лише за рік українські постачальники збільшили поставки заморожених і свіжих ягід на ринок Швейцарії більш ніж у сім разів. Хоча загальна сума експортної виручки поки не дуже велика, але саме поставки ягід в Швейцарію є дуже показовими і важливими.

Швейцарія, яка є членом Євросоюзу, має власні, більш жорсткі правила доступу на ринок для інших країн. Вона має підвищені вимоги до безпеки і якості продукції, що поставляється і обкладає поставки фруктів і ягід високими митами та регулює їх за допомогою квот, намагаючись підтримувати власного виробника.

Проте, українські постачальники продовжують нарощувати поставки продукції на ринок Швейцарії, що є дуже важливим репутаційним досягненням при переговорах про експорт в інші країни.

Як і раніше головною статтею ягідного експорту України залишаються поставки заморожених ягід і лідерство в цьому сегменті утримують поставки замороженої дикоростучої чорниці. Причому в Швейцарію Україна експортує переважно органічну ягоду, сертифіковану відповідно до самого жорсткого органічного стандарту в світі Bio Suisse.

У 2019 українські постачальники заробили на поставках замороженої чорниці в Швейцарію близько $1,7 млн ​​або в сім разів більше ніж за 2018 рік. У натуральному вимірі експорт склав 475 тонн.

Звертає на себе увагу і зростання експорту замороженої української малини в Швейцарію. За рік експорт цієї продукції зріс в 6,4 рази до $0,5 млн, а обсяг експорту склав 286 тонн.

Приблизно так само (в шість разів) виріс і експорт свіжої української лохини. Після пробних партій, експортованих в 2018 році, в 2019 році Україна почала відвантаження перших комерційних партій свіжої лохини. А значить в 2020 році можна очікувати подальшого зростання поставок.

У 2019 вперше українські експортери змогли поставити заморожену суницю садову (полуницю) на ринок Швейцарії. Обсяг експорту склав 69 тонн на суму $103 тисячі.

Водночас звертає на себе увагу різке зниження експорту волоських горіхів з України до Швейцарії в 2019 році. Поставки впали з 91 тонни роком раніше до 18 тонн в минулому році.


Дізнатися докладніше про перспективні країни для експорту агропродукції, українські виробники зможуть вже 19 лютого на конференції 

“Збільшення прибутків у міжнародній агроторгівлі”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!