Українці зібрали роботизовану міні-ферму, яка на 95% складається з вітчизняних комплектуючих

0 877

Міське фермерство – вже не питання майбутнього, а справжнісінька сучасність. Роботизовані міні-ферми вже створені та працюють, і не де-небудь, а в нашій країні, пише SEEDS.

Під час вебінару від Sapienza “Міські фермери – майбутнє сьогодення” Валерій Яковенко, співзасновник Drone.ua, продемонстрував створену компанією роботизовану міні-ферму, що складається на 95% з вітчизняних комплектуючих. Вартість такої ферми в 3 рази дешевше, ніж її аналог, зібраний із закордонних комплектуючих, зазначив експерт.

“Стратегія розвитку нашої компанії в тому, що ми знаходимо для себе якусь ідею, і ця ідея дозволяє нам знаходити нішеві галузеві рішення. У даному випадку ми знайшли дуже цікаве співтовариство в Штатах. Нас надихнула те, що хлопці роблять, ми вирішили створити подібне, долучиться до цієї спільноти і збирати ферми вже в Україні за тією технологією, що була придумана в Штатах, а тепер розвивається у всесвітньому співтоваристві.

Роботизовані ферми для мене – це своєрідне майбутнє, трохи сьогодення. Світ змінюється. Я бачу, що дійсно є попит на ці технології. З’являються сіті-фермери різного роду. Це можуть бути своєрідні комунальні сади або ферми, розміщені на дахах будівель. Їх дуже багато. Природно і масштаби різні”, – зазначив Валерій Яковенко.

“Всі процеси, пов’язані з використанням землі, можна автоматизувати за рахунок використання маніпуляторів. У ферми є низка насадок, які маніпулятор бере автоматично: для розпушування грунту, насіннєва насадка.

Ідея в тому, що б таких ферм було якомога більше, в тому числі і на території України. Ми бачимо це як технологію, яку можна створювати і ми створюємо її вже для зарубіжних постачальників і клієнтів”, – додав співзасновник Drone.ua.



За даними FAO, до 2050 року дві третини населення світу проживатиме в містах, нагадала під час вебінару Катерина Звєрєва, консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), а також директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

“Міське фермерство напевно буде розвиватися і технології будуть вдосконалюватися, як і економічна доцільність. Але вже зараз можна говорити про те, що відбувається зміна мислення людей: виростити собі сніданок або обід – це цікаво завжди”, – зазначила Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!