Українці масово викорчовують виноградники
Українська виноробна галузь перебуває у важкій ситуації. На заводах первинного і вторинного виноробства залишилися великі залишки продукції від минулого року, це сталося через втрату внутрішніх та зовнішніх ринків Донбасу, АР Крим, Росії, Білорусі, Казахстану.
Через таку ситуацію деякі заводи навіть не мають змоги прийняти новий урожай. А тому залишається велика ймовірність, що виноград залишиться на кущах, а це, своєю чергою, потягне розвиток хвороб і неврожай наступного року.
За інформацією з південних регіонів, близько 500 га виноградників цього року викорчовується на Одещині, 200 га – на Миколаївщині. Обсяги імпорту винопродукції з 2014 по 2018 рік у валютному еквіваленті зросли із $180 млн до $204 млн, тоді як обсяги експорту становлять всього $56,5.
Аналітики вважають, що головними причинами цього є
- втрата одного із найбільших ринків збуту;
- не розвинений внутрішній ринок, низька купівельна спроможність населення;
- фальсифікація винопродукції,
- відсутність ефективного контролю за виробництвом винопродукції,
- відсутність обмежувальних заходів щодо імпорту продукції для захисту вітчизняних виробників;
- відсутність належного належного ефекту дерегуляції у виноробстві.
Вихід із кризи на думку фахівців може забезпечити ухвалення Закону “Про венесення змін до Законів України “Про насіння і садивний матеріал”, “Про “Внесення змін до Закону України “Про виноград і виноградне вино”, створення бренду “Українське вино”, розробка та затвердження дорожньої карти розвитку виноградно-виноробної галузі, перегляд зон вирощування винограду.
SEEDS.org.ua за інформацією Інфоіндустрія
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!