Українці вже 18 років чекають на ринок землі
Українці чекають ринку землі вже 18 років, з 2001 року, і ми далеко позаду від країн Центрально-Східної Європи – вважає проектний менеджер EasyBusiness Дмитро Ливч. Про це він розповів під час панельної дискусії на тему “Ринок землі в Україні: хто має отримати право купувати землю, та якими мають бути обмеження по концентрації земель?”, яку провела громадська коаліція “За скасування земельного мораторію”, пише SEEDS.
“Українці чекають ринку землі вже 18 років, з 2001 року і ми далеко позаду від країн Центрально-Східної Європи, які приєднуючись до Європейського Союзу також відкривали свій ринок.
Я не кажу, що там не було перехідного періоду – насправді він був. Обмежувалось право продажу землі іноземним компаніям. Але в Україні зовсім не така ситуація.
Ми повинні думати про інтереси єдиної групи – землевласників. Це перше. Друге – ми повинні думати про загальнонаціональні інтереси. Це забезпечення економічного зростання за рахунок залучення інвестицій і за рахунок створення доданої вартості”, – зазначив Дмитро Ливч.
“Задача держави – не лише дати можливість громадянам продати землю чи здавати її в оренду, а й забезпечити, що громадяни зможуть зробити це за максимально вигідною ціною. А обмеження кола покупців та розміри ділянок, які можна купити-продати, автоматично зменшує ціни – як на продаж, так і орендну плату, що не збігається з інтересами пайовиків”, – вважає фахівець.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!