Україна відіграє велику роль в світовому експорті сільгосппродукції
Розвиток двосторонніх відносин між Україною та Канадою – це можливості для обох країн. Про перспективи українсько-канадських відносин у галузі АПК йшлося під час Міжнародної онлайнконференції «Україна – Канада: Нові шляхи аграрної співпраці», організованої Посольством Канади в Україні, за підтримки Sapienza.media, пише SEEDS.
«Незважаючи на велику відстань між Україною та Канадою, в нас неймовірно схожі підходи до роботи у сільському господарстві», – розповів під час конференції старший радник з питань торгівлі Посольства Канади в Україні Адам Барболет. За його словами, розвиток двосторонніх відносин між Україною та Канадою – це можливості для обох країн.
«І, як ви знаєте, ці відносини не почалися сьогодні. Вони розпочалися ще на початку XIX століття – того періоду, коли українці вперше почали приїжджати до Канади. Вони привезли з собою свої знання про сільське господарство. З того часу Канада розробила велику кількість аграрного обладнання, яке допомагає фермерам не тільки в своїй країні, а й по всьому світі.
Важливо зазначити, що Україна зараз відіграє велику роль в світовому експорті сільськогосподарської продукції. При цьому, понад 44% сільгоспугідь в Україні є землями, які можна обробляти, в порівнянні з 4%, які придатні для цього в Канаді.
В Україні зосереджена найбільша в світі кількість чорнозему, якого в Канаді взагалі немає. Втім, канадська галузь АПК більш креативна в порівнянні з українською. Ми виробляємо велику кількість обладнання для обробки землі. При цьому сьогодні Канада експортує своє обладнання в понад 150 країн світу, зокрема, і до України», – зазначив Адам Барболет.
Водночас Бред Міхнік, старший віце-президент з питань торгівлі торгово-експортного партнерства провінції Саскачеван, де знаходиться майже половина сільгоспугідь Канади, розповів про виклики свого регіону у вирощуванні сільгоспкультур.
«Саскачеван – провідний сільськогосподарський регіон Канади, як і Україна. Він відомий тим, що в ньому є великі поля і якісне обладнання, яке використовується для вирощування зернових, олійних, бобових культур, вирощування худоби. Загалом, на території Саскачевану знаходяться 43% сільськогосподарських угідь Канади.
Водночас провінція має багато викликів у вирощуванні сільгоспкультур, більшість з яких стосуються короткого вегетативного періоду і річних опадів у звичайний рік на рівні 300 мм. Ці умови змусили нас бути дуже інноваційними в наших методах ведення сільського господарства», – вважає Бред Міхнік.
Під час конференції провідні канадські компанії-виробники сільськогосподарської техніки та обладнання, знайомили присутніх з найкращими зразками власного виробництва та розповідали про історію створення своїх компаній.
Зокрема менеджер з міжнародних продажів компанії Shulte Industries Ілько фон Горден звернув увагу присутніх на онлайнконференції на той факт, що його компанія є «найстарішою» серед інших представлених під час заходу, адже її історія налічує 108 років.
«Це каже про її досвід. І 20 років з цих 108 ми є друзями України. Перший раз ми з’явилися на ринку України в 2000 році, в той час, коли у Кіровоградській області шкідники знищили 30 квадратних кілометрів кукурудзи.
Наша компанія має дуже довгу історію – перший прибирач каміння ми експортували до Європи в 1963 році. Ми відомі в Україні дуже добре, як виробники мульчувачів, снігоприбиральних машин. Але ми є одними з добрих виробників машин, які прибирають каміння.
В Україні завжди казали: не існує проблем з камінням. Хочу вас запевнити, мабуть, вона з’явилася, чи про неї раніше не говорили. Наприклад на Харківщині – дуже велика проблема. Також з’явилося каміння на Житомирщині, не кажучи вже про Західну Україну»,- додає Ілько фон Горден.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!