Україна стала одним з світових лідерів за темпами зростання експорту лохини
Україна займає друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту блакитний ягоди. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік.
“Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартістю експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило їй потрапити до топ-20 вже в 2019 році”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
“За останні 5 років середній темп приросту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. При цьому реальні темпи зростання могли бути вищі, враховуючи певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці.
За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік! У топ-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік)”, – говорить Андрій Ярмак.
Під час міжнародного вебінару “Blueberries in Eastern Europe”, організованого проектом “АПК-Інформ: овочі та фрукти” і присвяченого унікальному дослідженню “Ринок лохини високорослої в Східній Європі”, пан Ярмак зокрема зазначив, що в цьому секторі ніколи не варто ігнорувати новачків.
“Десять років тому, коли Чилі вже був лідером світового рейтингу експортерів лохини і впевнено нарощував обсяги експортних відвантажень, Перу не експортувало лохини взагалі. П’ять років тому Перу експортувало в 20 разів менше лохини, ніж Чилі. А вже в 2019 році, Перу експортувало на 42% більше лохини, ніж Чилі”, – ілюструє своє твердження яскравим прикладом економіст ФАО.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!