Україна щороку недоотримує 24 мільйони доларів на експорті ягід
Україна при експорті ягід недоотримує 24 мільйони доларів кожного року. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час міжнародної конференції “Ягоди України: заморозка і свіжий ринок” в Києві, передає кореспондент SEEDS.
“З урахуванням різниці в цінах між Україною, Польщею, Сербією – країнами близькими до нас за багатьма аспектами ягідного бізнесу, ми, експортуючи ягоди, недоотримуємо 24 мільйони доларів щороку.
Ця різниця зменшується, за рахунок того, що у нас росте обсяг експорту. Є прогрес. Але це, як і раніше, проблема. Тобто, ми даруємо ці гроші іншим”, – зазначив Андрій Ярмак.
“Хто є основним покупцем української ягоди? Звичайно ж Польща. Але навіщо Польщі купувати ягоди, якщо вона сама є найбільшим експортером ягід? Природно, для того, щоб заробити на цьому гроші.
Але Україна може робити продукцію більш високої якості, ніж Польща. У нас є багато кліматичних переваг. У нас звичайно немає того досвіду, але і з цим можна впоратися”, – додав експерт.
“Ми докладаємо величезних зусиль, витрачаємо мільйони доларів, садимо ягоди, вирощуємо їх, наймаємо робочу силу, збираємо, охолоджуємо і потім одразу ж їх віддаємо. Чому так відбувається? Всі дуже просто – підходи до маркетингу продукції.
Ми надаємо перевагу пасивному маркетингу: виростив, дав пару оголошень, приїхали посередники, про щось домовилися, вивезли… Куди потрапила ця ягода, яким чином – ніхто не знає”, – каже Андрій Ярмак.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!