Для більш ефективного попередження і боротьби зі злочинами проти природи, та в рамках програми свого реформування Держекоінспекція долучилася до міжнародного проекту «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі), пише SEEDS.
«Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин. В проекті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та, звісно, Україна», – повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.
Держекоінспекція спільно із Департаментом міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України взяли участь у міжнаціональній операції проти екологічної злочинності «Thunder 2020», організованій Інтерполом. Повідомляє прес-служба Національної екологічної ради України.
«Thunder 2020» – уже четверта з серії спецоперацій (перша відбулася 2017 року). Результат – вияв численних правопорушень проти довкілля та низку розслідувань і арештів по всьому світу! Подія об’єднала 103 країни, серед яких – США, Великобританія, Франція, Італія, Індія, Конго та інші, – розповів Андрій Мальований.
Так само він уточнив, що в ході операції було затримано 699 правопорушників і вже висунуто принаймні одне «червоне повідомлення» INTERPOL. Подальші арешти та притягнення до відповідальності – після проведення глобальних розслідувань.
Всього за час проведення «Thunder» вдалося вилучити тисячі одиниць незаконно добутих ресурсів та провести арешти тисяч підозрюваних у незаконній торгівлі тваринами та рідкісними рослинами.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!