Україна або знайде своє місце в світовій економіці, або залишиться ні з чим
Ланцюги доданої вартості в світі змінюються шаленими темпами. Якщо Україна не знайде своє місце в цих динамічно змінюваних глобальних ланцюгах доданої вартості, держава ризикує залишитися ні з чим.
В цьому переконана екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, експерт із зовнішніх ринків Ольга Трофімцева, про що вона розповіла під час круглого столу “Експортна стратегія України та інституційні механізми підтримки національного експорту”, що відбувся у Київській торгово-промисловій палаті, повідомляє кореспондент SEEDS.
“Світ дуже швидко змінюється. Змінюються ті ланцюги доданої вартості в світі, які існували ще 5 – 10 років тому.
Ми маємо дивитись яким чином змінюється світ і де реалістично Україна зі своєю економікою, включаючи АПК і такі галузі, як: легка промисловість, машинобудування і літакобудування, ІТ-індустрія, туризм.
Всі вони можуть зайняти своє місце в глобальних ланцюгах створення доданої вартості, динамічно змінюваних ланцюгах. Інакше ми просто з вами залишимося ні з чим. Взагалі”, – переконана Ольга Трофімцева.
“Що стосується АПК. Якщо подивитися уважно на національну експортну стратегію України, то вона включає в себе не АПК, а швидше харчопром, тобто переробку.
Ми експортуємо багато зернових, чи олійних, чи яблук. Зрозуміло, що на них стільки не заробиш, як, умовно, на одному літаку “Антонов”.
Але їх можна продати багато, і завдяки цьому можна втримувати економіку, в тому числі в таких кризових ситуаціях, які ми маємо, наприклад, останні пару років, де АПК, можливо, десь вимушено відіграє роль такого “локомотиву” економіки, хоча це слово я не люблю”, – додає екс-в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!