Український гарбуз – продукт майбутнього
Гарбузовий сік – не надто поширений крам на полицях українських магазинів, однак з кожним роком попит на нього тільки зростає. Та й взагалі сам гарбуз – продукт майбутнього.
Саме так вирішили в молодому українському товаристві “Спориш”, яке менше ніж за рік “завоювало гарбузом” чи не всю Україну. З чого починалась справа SEEDS розповіла комерційний директор підприємства Людмила Денисюк.
– Ви самі вирощуєте гарбузи для своїх соків?
– Гарбузи ми самі не вирощуємо, купуємо їх. Ми знайшли підприємство у Житомирській області, яке вирощує гарбузи і почали з ними співпрацю з минулого року. Ми почали своє виробництво тільки у вересні.
Провели з колегами дегустації майбутньої продукції і дійшли висновку, що саме гарбуз – продукт майбутнього.
При виробництві наших соків не використовуються ні барвники, ні ароматизатори, ні консерванти, ні стабілізатори, ні згущувачі.
Для нашої продукції використовуємо тільки сам гарбуз, цукор і найрізноманітніший концентрований сік. Соки ми купуємо на підприємстві у Хмельницькій області. Зараз у нас лінійка напоїв тільки з гарбузового соку – 13 видів. До того ж ще в розробці ще 2 види соків зовсім без цукру: “гарбуз-чорниця” та “гарбуз-журавлина”.
– Який сік з гарбузів смакує найбільше вашим клієнтам?
– Найкраще купують “гарбуз-ожина” та “гарбуз-слива”. “Гарбуз-вишня” – неймовірний на смак. Гарбуз – продукт майбутнього.
– Чому саме гарбузи?
– Залишилась від батьків присадибна ділянка. Якось дуже гарно вродили гарбузи, хотіли віддати сусідам, але вирішили зачекати і подумати, що з них можна ще зробити.
Якось приїхала подруга і сказала: ми ось таке робимо. Сік. Так і почали вдома експеремнтувати з соками. Спочатку зробили “гарбуз-апельсин”. Рецепт відшукали в інтернеті.
Але інтернет, то є інтернет – поки сам не зробив, не набив рецептуру, ніколи не дізнаєшся що то таке. Відтоді все і почалось.
– Плануєте окрім гарбузів робити сік з інших овочів?
– Крім гарбузового соку зараз ми маємо ще й кілька напоїв на основі шипшини. Задумок дуже багато. Ми приймаємо активну участь у виставках, ярмарках, до нас почали звертатися люди – запитують, чи можемо ми виробляти з гарбузів повидла чи джеми. Ми вже закупили і будемо встановлювати для цих цілей новий котел.
– Чи звертаються до вас безпосередньо фермери і пропонують свої гарбузи?
– Вже є клієнти, які хочуть заключити з нами договори на співпраці, щоб забезпечувати нас продукцією. Це господарства, які вирощують гарбузи на постійній основі в Житомирі, Кропивницькому, Херсоні, Миколаєві, Одесі, Вінниці.
Тепер не тільки ми шукаємо, вже і нас шукають.
Тим часом бізнес–спільнота жінок “WE AGRI” (Women Entrepreneurs Agri) теж у пошуках – закликає долучитися до участі в проекті “Національної премії для жінок в агробізнесі 2020″, ініціаторами якої виступили агромедіа агенція SAPIENZA та “Інфоіндустрія”.
“Національна премія для жінок в агробізнесі 2020 – це унікальний шанс для жінок, які працюють в аграрному секторі України розповісти про “улюблену” справу, отримати підтримку та надихнути інших”, – зазначають ініціатори Премії.
Про номінації, критерії відбору та етапи можна прочитати на http://weagri.org
Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!