У Вінниці пройшов унікальний етновікенд «Заплетемо рогозу»
Днями у Вінниці пройшов унікальний етновікенд «Заплетемо рогозу», під час якого вінничани мали змогу не тільки переказати кошти на підтримку Збройних Сил, а й доторкнутися до невичерпної криниці стародавнього народного ремесла, пише SEEDS.
Рогозоплетіння, маючи глибокі історичні корені, сьогодні переживає новий виток свого розвитку. Як зазначили організатори події, воно не тільки зберігає культурну спадщину, а й відповідає на сучасні виклики, пропонуючи екологічно чисті та естетично привабливі вироби.
Читайте також: Аномальна спека в Україні загрожує врожаю картоплі та пізньої кукурудзи
В другий день етновікенду, який проходив у селі Щітки неподалік від Вінниці, провідні майстри з рогозоплетіння представили свої роботи, а кожен охочий міг їх придбати. Гості отримали нагоду взяти участь у майстер-класах та долучитись до створення «рогозяного пано».
В рамках події представники Вінницького обласного центру творчості презентували елементи нематеріальної культурної спадщини Вінниччини на виставці робіт «Код Нації», повідомляє Департамент культури Вінницької міської ради.
«Етно-вікенд “Заплетемо рогозу” відзначився як важлива подія для промоції елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини. Подія надихнула на подальшу роботу направлену на пошук та збереження нових локальних елементів», – йдеться у повідомленні Департаменту.
В травні 2023 року рогозоплетіння у Щітках та Писарівці було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини України? Ця традиція зародилася в селі Щітки на початку XVII століття, ставши важливим елементом побуту місцевих жителів та допомагаючи їм виживати у складні часи через продаж та обмін виробів.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!