У пошуках ідеального хлібу
Чимало в Україні людей, для яких хліб та крамничні смаколики на кшталт музейних експонатів – можна тільки дивитись. Доводиться довго шукати альтернативну. Іноді тривалий процес пошуку перетворюється у новий життєвий шлях, на якому стаєш досвідченим експертом.
Саме така непроста історія перетворила звичайну українку Олену Тронько на справжню майстриню хлібної справи з ароматом амаранту. Деталі пані Олена розповіла SEEDS:
Моя історія почалась у 2010 році, коли моїй дитині поставили діагноз Цукровий Діабет. Умовою стабільної компенсації ЦД є не тільки правильно підібрані дози інсуліну, а і правильно збалансоване за вмістом білків, жирів та вуглеводів, харчування. Довелось зануритися у медичні підручники, довідники та енциклопедії. Дізнаватися, запитувати, шукати…
Коли, здавалося, що харчування підібране ідеально, лікарі приголомшили нас додатковою новиною. У дитини – Целіакія (алергія на глютен), вроджена вада, до якої ми також мали пристосуватися.
Життя моєї дитини стало схожим на рух у темному тунелі: з однієї сторони дієта №9 (для хворих на ЦД), з другої – дієта без глютену та лактози. А темно, тому що в Україні на той час не виготовляли сертифікованих продуктів “Без глютену“. Люди з аналогічними проблемами, а таких виявилось дуже багато, змушені були купувати продукти за кордоном.
Хліб, печиво, цукерки, борошно, рослинне молоко – все, включаючи соуси та зубну пасту. Але, виявилось, що для моєї дитини більшість таких продуктів не підходить. Найчастіше безглютеновий хліб випікають з сумішей, що базуються на рисовому борошні (яке швидко підіймає рівень цукру у крові).
В нього додають консерванти, цукор, крохмаль, дріжджі, стабілізатори, зволожувачі, загусники та емульгатори. Про що говорити, якщо термін придатності такого хліба – 6 місяців?
Почався новий етап пошуку, навчання, відвідування різних агропромислових виставок, де я шукала ідеальний хліб для своєї дитини. Одного разу мою увагу привернув амарант.
Виявилося, що амарант (щириця) є справжньою зеленою аптечкою. Він має антибактеріальну, протизапальну, жовчогінну, антисклеротичну, кровоспинну, проти діабетичну, захисну та протипухлинну дію.
Коли стрічка новин у ФБ винесла мені інформацію про засідання Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, я написала голові Асоціації О. Дуді, та спросила дозволу бути присутній на їх зборах та послухати їх презентації. Олександр в той же день надіслав мені запрошення, за що я йому дуже вдячна. Мабуть, саме з того часу, можна вести відлік початку моєї роботи з амарантом.
Нарешті, я знайшла те, що шукала. Але, нажаль, у Києві амарантовий хліб не печуть. Довелося вчитися випікати хліб самостійно. Підраховувати у його складі білки, жири та вуглеводи. Згодом з’явилися булочки…
На сьогодні розроблена ціла амарантова лінійка: хліб, булочки, бургери, піца різних видів. Але ж не хлібом єдиним: яке ж дитяче свято без смаколиків? Довелось знову розпочати навчання, пошуки, експерименти.
Мені так хотілося бачити свою дитину щасливою. А для цього у неї мала бути безпечна та смачна їжа. Це було головним завданням – дієта не має бути покаранням для будь якої людини, тим більше – для дитини. Так були створені амарантові кульки, мафіни, пасочки – без глютену, без лактози, без цукру, без консервантів та барвників.
Я мріяла про той час, коли у будь якій кав’ярні чи бістро, у дитячому садочку та школі, у лікарні та пологовому будинку у меню будуть присутні безпечні продукти, що задовольняють потреби всіх, без винятку.
До мене почали звертатися люди – за порадою, за хлібом, за смаколиками.
Так з’явилася ідея створення Соціального підприємства, яке б з одного боку забезпечувало всім доступ до безпечного та якісного харчування, а з іншого – витрачало б частину прибутку на соціальну підтримку дітей з інвалідністю та допомагало їх матусям працевлаштуватися.
Наразі ми у пошуку інвестора, за допомогою якого, ми би мали змогу втілити у життя ці ідеї, та полегшити життя діткам з особливими потребами.
Бізнес–спільнота жінок “WE AGRI” (Women Entrepreneurs Agri) закликає долучитися до участі в проекті “Національної премії для жінок в агробізнесі 2020″, ініціаторами якої виступили агромедіа агенція SAPIENZA та “Інфоіндустрія”.
“Національна премія для жінок в агробізнесі 2020 – це унікальний шанс для жінок, які працюють в аграрному секторі України розповісти про “улюблену” справу, отримати підтримку та надихнути інших”, – зазначають ініціатори Премії.
Про номінації, критерії відбору та етапи можна прочитати на http://weagri.org
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!