Аквапоніка: особливості технології вирощування овочів з допомогою риби

0 697

Аквапоніка – це метод у сільському господарстві, своєрідне поєднання гідропонічних теплиць (вирощування рослин без ґрунту) та аквакультури. Йдеться про спосіб вирощування салатів та овочів на поверхні резервуарів з водою, в якій плавала риба. Продукти життєдіяльності останньої є органічним добривом для рослин. Таку технологію поєднання овочівництва та аквакультури активно розвиває нідерландський стартап Phood Farm, повідомляє SEEDS.

Аквапонічна ферма компанії Phood Farm розташована у місті Ейнговен. У господарстві вирощують 3 види салатів. Продуктивність складає близько 200 кілограмів на тиждень. Ферма використовує на 90% менше води, ніж зазвичай використовується під час вирощування салату на відкритому ґрунті. Секрет у тому, що система водяної теплиці закрита, вода в ній циркулює, очищається та використовується повторно.

Спочатку насіння висаджують у ґрунт для пророщування саджанців. Потім салати розміщують на пінопластових пластинах з отворами і запускають у водяні резервуари (своєрідні мілкі басейни. Таким чином, рослина плаває на поверхні, а її корені занурені у воду, в якій плавали коропи. У таких умовах салат дозріває за шість тижнів.

Методом аквапоніки крім салатів можна вирощувати помідори, баклажани, перець та інші однорічні рослини. Завдяки рибному посліду рослинам практично не потрібно інших добрив. Також у таких акватеплицях не застосовують пестицидів, адже в закрите середовище не потрапляють природні шкідники.

Попри екологічність та зручність, аквапоніка залишається малопоширеною через значний об’єм інвестицій, який необхідно вкласти у створення такого підприємства. Крім приміщень, рослин і риби, це витрати на вентиляцію, штучне освітлення та перекачування води.

Варто зазначити, що прототипи подібних систем існували ще століття тому. Так, племена ацтеків будували у мілководних річках “плавучі городи” – чінампас.

SEEDS за матеріалами DW Українською

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!