У ліси Вінниччини випустили кілька сотень царських пташок

0 116

Лісівники філії «Гайсинське лісове господарство», що на Вінниччині, випустили у дику природу 215 фазанів. Тутешні лісівники мають чималий досвід фазанорозведення з метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості фазана, пише SEEDS.   

У філії «Гайсинське лісове господарство» розпочали вирощувати фазанів ще у 2018 році. На території Гайсинського лісництва побудували фазанарій, встановили обладнання для інкубації яєць та відгодівлі птахів, для початку придбали 50 особин маточного поголів’я фазана.

Читайте також:  Дикі кабани псують урожай фермерів Вінниччини 

У фазанарії є місце для складування та для приготування кормів за окремими віковими групами фазана, інкубатори для висиджування молодняка. Для різного віку фазанів облаштовані окремі «оселі», повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ.

«Середовище природного поширення фазанів – це береги річок, долини, зарості чагарників, кущів. Тож лісівники та мисливствознавці обирають для переселення фазанів схожі умови, угіддя, які мають ставок, балки, межують із водоймою та польовою місцевістю.

Адже у фазана чимало природних ворогів, тому йому потрібно мати можливість сховатися від них. А ще тут птах може знайти воду, природний корм, насіння трав, плоди кущів, ягоди», – зауважив головний спеціаліст відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Центрально-Західного МРУ ЛМГ Валентин Пастух.

Хоч пташенята, народжені в інкубаторі та вирощені у вольєрі, не мають навичок пошуку кормів, захисту від ворогів, та дорослі особини формуватимуть у молодших правильну поведінку у природі. Так природні захисні інстинкти допомагають «царському» птаху поступово приживатися у лісах Вінниччини.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!