У лісах Буковини хочуть відновити популяцію фазанів
У Чернівецькій області працівники одного з лісництв взялися відновлювати популяцію фазанів – вони зробили спеціальні клітки, закупили птахів і тепер очікують потомства, яке вже через кілька місяців планують випустити на природу.
40 фазанів лісники купили у Вінницькій області місяць тому. За кожного птаха платили від 300 до 500 гривень. При цьому вибрали два види – фазана румунського і звичайного, європейського.
Птахи потроху освоїлися і, поки самці “з’ясовують стосунки”, самки чепуряться і мостять гнізда. Тим часом, яйця все одно будуть забирати в спеціальний інкубатор.
“Тут висиджувати вони яйця не будуть. Вони будуть тільки нестися, а далі створене інкубаторне відділення, де ці яйця будуть вирощуватися і з них вилупляться маленькі фазани”, – розповів Василь Гончар, директор державного підприємства “Сокирянське лісове господарство”.
В одному гнізді самка фазана може висидіти до 10 пташенят, але, завдяки інкубатору, планують отримати понад півсотні малюків від кожної мами.
“Умови нашого регіону дуже підходять для фазанів. А фазанів в нашій місцевості дуже низька популяція”, – зазначив Василь Гончар.
Ці птахи живуть до 10 років, але в природі, через лисиць, диких кішок, а іноді і мисливців – гинуть раніше. Тим часом, фазани приносять чималу користь.
“Вони поїдають молодих мишей, комах, які заражають нашу природу. Але найголовніше – фазани люблять поласувати колорадським жуком. Тому для господарства корисні”, – пояснив Микола Дущак, лісничий Романківецького лісництва.
Якщо плани лісників вдасться реалізувати, що через п’ять років буде відновлена популяція фазанів, яка була тут 30 років тому. Однак роботи ще чимало, але в лісництві сподіваються, що вже в кінці літа з цього фазанарію в дику природу випустять понад 500 птахів.
SEEDS.org.ua за матеріалами Сегодня
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!