Трофімцева: мотивація прийняття закону про землю саме зараз досить сумнівна

0 289

Ухвалений Радою закон про ринок землі викликав чимало коментарів серед агроекспертів. На думку колишньої очільниці МінАПП Ольги Трофімцевої, приховано цей ринок вже давно існує, однак юридична недбалість і нехтування регламентом та процедурами в процесі прийняття рішення можуть стати причинами того, що цей Закон буде “відмотаний” з формальних причин. До того ж мотивація прийняття Закону саме зараз для агроекспертки є досить сумнівною.

“Ринок землі. Ніколи не приховувала, що є прибічницею ринку землі в Україні. Прозорого, цивілізованого і в інтересах диверсифікованої структури виробників в галузі АПК і виходячи з довгострокового бачення розвитку сектору і економіки в цілому.

І да, ви всі знаєте, що приховано цей ринок вже давно існує.

Мотивація прийняття Закону саме зараз для мене досить сумнівна (недопущення дефолту і продовження співпраці з МВФ?). Чому відстрочка саме 9 місяців? Чому саме 100 га обмеження (після таких крайнощів як 200 тис.га)?

Такі ігри в “чорний ящик” з такими важливими для країни темами – не найкраща опція в усіх сенсах. Влаштовані хаотичні танці з бубнами навколо цього законопроекту (плюс абсолютно бездарна комунікація з сектором), замість того, щоб взяти за основу напрацювання Мінагро і спокійно і вдумливо їх реалізовувати (на що я наївно сподівалась минулого року, розуміючи, що виносити ЗП в залу парламенту в період зміни влади – це приліпити собі просто зірочку без результату), призвели до нервозності в секторі і падіння інвест. активності ще до кризи, яка нас накрила зараз”, – пише Ольга Трофімцева на своїй сторінці у Facebook.

“Юридична недбалість і нехтування регламентом і процедурами в процесі прийняття рішення може також призвести до того, що цей Закон буде “відмотаний” з формальних причин. І тоді це додасть ще непотрібного країні хаосу і невпевненості.

Насправді, головне тут інше: мають бути дешеві і довгі гроші для малих. Мають бути механізми стимулювання кооперації/об’єднання/кластерізації на селі. Має бути бачення.

І має з’явитись якийсь системний і державницький підхід до аграрної політики. А не метушня “на колєнкє”.

2.Економічне. Консенсус провідних світових економістів щодо поточної ситуації і порада урядам досить прості: Act Fast and Do Whatever It Takes. Діяти швидко і робити все, абсолютно все можливе для перезапуску економіки. Швидкі дії потрібні в усіх “критичних” точках економічних ланцюгів (там, де червоні хрестики). Сподіваюсь, що розуміння цього в економічному блоці Уряду зараз є”, – додає Ольга Трофімцева.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!