Тріумфальне повернення української чорної смородини на лідерські позиції передбачають в ПП «Агроспецгосп»
Запорука успіху криється в грамотно підготовленому ґрунті, підібраному сорті, а також у вчасно внесених добривах та обробці рослин якісними засобами захисту. Наскільки такі правила працюють на практиці, розповідає jagodnik.info.
Як відзначив керівник ягідного підрозділу ПП «Агроспецгосп» Юрій Качунь, він врахував помилки минулих років, коли садівники надавали перевагу в основному трьом сортам чорної смородини, внесеним в Держреєстр (Софіївська, Ювілейна Копаня та Вернісаж), не зважаючи на кліматичні умови регіонів, терміни дозрівання ягоди, потреби виробників. Фермер вирішив використати різні методи вирощування (переважно польські), посадив у себе інші сорти. Зараз у спецгоспі смородиною зайнято 45 гектарів. Посаджені два промислових сорти – Тібен (польської селекції) і Бен Тиран (шотландської селекції). Наприклад, сорт Тібен (Tiben) має середній термін дозрівання,характеризується високою транспортабельністю (витримує будь-яку доставку) і найбільше підходить для заморозки. До того ж в Україні максимально вигідні терміни продажу смородини припадають приблизно на 10-15 липня, а сорт Тібен дозріває якраз в цей зручний для виробників період.
Бен Тиран (Ben Tirran) – представляє собою високоврожайний сорт пізнього дозрівання (кінець липня – початок серпня). Квітнути починає після 20 травня, завдяки чому квітки не пошкоджуються весняними заморозками. Сорт відрізняється також хорошою зимостійкістю і стійкістю до борошнистої роси, придатний для механічного збирання врожаю, а плоди добре зберігаються і транспортуються.
Кращі сорти і правильно підібрані методи вирощування справді здатні забезпечити тріумфальне повернення чорної смородини у садівництво, переконаний фермер з 20-річним стажем.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!