Тільки за два роки виробництво лохини в Україні зросло на 400%
Хоч ринок чорниці високорослої (лохини) в Україні ще не до кінця цивілізований, однак виробництво цієї ягоди зростає вражаючими темпами. Про це під час міжнародного форуму “S-Fruit Transformation 2020 – синергія ягідного сектору” розповів технічний директор ТОВ “Розетта Агро” Валерій Ляшинський, повідомляє кореспондент SEEDS.
“Тільки з 2016 до 2018 року в Україні на 400% зросло виробництво чорниці. Це пов’язане із тим, що плантації, які були посаджені у 2015-2016 роках вступили у плодоношення і почали давати врожай. Україна виходить на досить новий якісний рівень по виробництву чорниці.
Ринок чорниці ще не є до кінця цивілізованим. Він на сьогоднішній день керується пропозицією. Це в цілому світі, в Європі також і в Україні. Такий ринок не керується якістю та попитом, а керується по суті ціною – те що пропонують виробники”, – стверджує Валерій Ляшинський.
“Водночас чорничний ринок стає більш самостійним. Зрештою цей ринок в майбутньому керуватиметься попитом. Якість і попит – те, чого вимагають покупці, керуватимуть цим ринком.
Для того, щоб перейти на керованість попитом і якістю, потрібно відповідально підходити до вибору сортів. Сорти – вони впливають і на якість продукції”, – каже фахівець.
“Зрештою, ринок, керований попитом, він вимагатиме не просто чорницю, а чорницю певного сорту. Згадайте ринок яблук. Ще 5 років тому ми заходили до супермаркету і йшлося про: яблуко зелене, яблуко жовте, яблуко червоне. Зараз ми приходимо до супермаркету, і бачимо: це яблуко – Фуджі, це – Голден делішес”, – згадує Валерій Ляшинський, додаючи, що аналогічна ситуація чекає на ринок чорниці високорослої (лохини).
Дізнатися докладніше про перспективні країни для експорту, українські виробники зможуть вже 19 лютого на конференції “Збільшення прибутків у міжнародній агроторгівлі”.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!