Тепер хвороби рослин розпізнаватиме смартфон
Дослідники Університету штату Північна Кароліна створили портативну технологію, яка дозволяє за допомогою смартфона та спеціального пристрою ідентифікувати хвороби рослин.
Листя рослини поміщають у пробірку на 15 хв, і за аналізом виділених летючих органічних сполук (ЛОС) з використанням спеціального пристрою та смартфону встановлюють “діагноз”.
“Усі рослини вивільняють ЛОС, коли вони “дихають”, але тип і концентрація цих ЛОС змінюються, коли рослина хворіє. Кожна хвороба має свій власний профіль ЛОС”, — пояснює Qingshan Wei, доцент кафедри хімічної та біомолекулярної інженерії.
Таким чином, вимірюючи тип та концентрацію ЛОС, які вивільняються рослиною, можна визначити, чи хворіє рослина і встановити конкретний різновид захворювання.
“Наш внесок полягає у створенні пристрою, який можна під’єднати до смартфона та використовувати його для швидкого проведення вимірювань ЛОС”, — відзначає науковець.
Сучасні методи ідентифікації хвороби спираються на молекулярні аналізи, для проведення яких потрібні години, і, що найважливіше, їх потрібно здійснювати в лабораторії. Відправлення зразка в лабораторію, де, можливо, доведеться чекати випробування, може затримати ідентифікацію захворювання на дні або тижні.
“Наша технологія допоможе фермерам швидше визначити хвороби, щоб вони могли обмежити поширення хвороби та пов’язані з цим втрати врожаю”, — зауважила Jean Ristaino, професор кафедри патології рослин Університету штату Північна Кароліна.
SEEDS.org.ua за інформацією neatorama.com
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!