Темпи закладки нових виноградників в Україні минулого року збільшилися на 78%

0 272

Останнім часом в Україні різко виріс рівень інтересу до виноградарства, що призвело до розширення площ під виноградниками в усіх категоріях господарств. Зокрема в 2018 році було закладено 527 гектарів нових виноградників, що на 78% більше, ніж у 2017 році, коли теж було закладено чимало – 297 гектарів.

Це були найвищі темпи приросту закладки серед усіх багаторічних культур. Так закладка садів під волоським горіхом і фундуком зросла на 21% по відношенню до 2017 року, а темпи закладки ягідників збільшилися на 9%. При цьому закладка зерняткових і кісточкових культур в 2018 році сповільнилася на 24% і 6% відповідно.

«Лібералізація малого виноробства в 2018 році за умови використання власної сировини і висока прибутковість вирощування винограду столових сортів в південних регіонах України дали потужний поштовх розвитку цих галузей в нашій країні»,- каже Катерина Звєрєва, засновник інформаційного агентства для аграріїв Sapienza. «Наші експерти вважають, що Україні цілком під силу замінити більшу частину імпорту столового винограду продукцією власного виробництва, а українські вина вже не тільки успішно продаються в Україні, а й починають експортуватися в інші країни»,- зазначає експерт.

Нагадаємо, що Закон № 2360-VIII про розвиток виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв набув чинності 20 квітня 2018 року. За оцінками нардепів, після вступу в силу відповідного закону винороби позбудуться необхідності отримувати близько 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво. Природно, що раніше це створювало малим виноробам практично непереборні труднощі.

Зокрема невеликі виробники вина тепер не будуть проходити обов’язкову атестацію на відповідність вимогам щодо забезпечення життя та здоров’я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Для отримання ліцензії невеликим виробникам досить буде надати зареєстровану декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства і договір з акредитованою лабораторією.

Під невеликими виробництвами виноробної продукції маються на увазі підприємства всіх форм власності, які виробляють виноградні, плодово-ягідні вина і медові напої з матеріалів виключно власного виробництва. Виноград, ягоди, фрукти та мед для таких виноматеріалів також повинні бути власного виробництва.

Варто зазначити, що серед нових виноградників як і раніше переважають технічні сорти винограду, які використовуються для виробництва вин. Однак і питома вага столових сортів винограду продовжує зростати. При цьому технологічний рівень нових виноградників також помітно виріс.

Цікаво, що лідером по закладці нових виноградників у 2018 році стала Миколаївська область, де було закладено близько 35% всіх нових площ під столовим і технічним виноградом. При цьому близько 90% всіх нових виноградників було закладено всього в трьох областях України: Миколаївській, Одеській та Закарпатській. Крім цих регіонів, нові виноградні плантації з’явилися також в Запорізькій, Херсонській і Тернопільській областях.

Аналітики прогнозують подальше прискорення темпів розширення площ під виноградом в Україні, тому що інтерес до цього сегменту бізнесу, на тлі зниження прибутковості виробництва традиційних фруктів, ягід і горіхів, буде тільки зростати.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!