Тематичні села – пристойний додатковий заробіток для мешканців українських регіонів

0 600

Не городом єдиним. Мешканці українських сіл дедалі частіше розглядають «зелений» туризм, як можливість додаткового заробітку, пише SEEDS.

Такі садиби сільського туризму поволі стають ще й додатковим джерелом розвитку кожного регіону. Про це розповіла Ельміра Маслова, власниця етносадиби «Мальва Озерна» під час семінару «Сільський зелений туризм: реалії та перспективи», організованого «Харківським організаційно-методичний центром туризму» спільно з громадською організацією «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».

З настанням карантинних часів мандрівки Україною набули чималої активізації. Відпочивати на селі стало популярно і цікаво. Саме інтерес до краю, де ти  відпочиваєш, має стати рушійною силою кожної садиби сільського туризму, переконана експертка.

«Ми всі хочемо відрізнятися і мати свою «родзинку». Дуже цікавий досвід є у Черкаській області – тематичні села. Ця ідея прийшла з Польщі. Коли гість заїжджає до нашого регіону, він хоче побачити ще щось. Тому має бути багато цікавих пропозицій. 

На Черкащині на сьогоднішній день існує приблизно 8 тематичних сіл. Із них живих «активних» тільки 5. Чому? Тому, що коли починають – все круто. Є ідея, і цю ідею вони втілюють, але потім цю ідею необхідно ще й просувати.

І ось питання просування, розповсюдження інформації, пошуку цільового клієнта, все це займає певний час. І не кожен з власників може цим займатися. Хтось вміє готувати – хтось вміє подавати», – розповідає Ельміра Маслова.



Тому, за словами експерта, важливо працювати спільними зусиллями, у зв’язку з місцевими громадами. Дуже важливо розробити туристичний маршрут таким чином, щоб він пролягав саме через це тематичне село. Знаходити «друзів», які могли б допомагати просуватися цим шляхом, додає господиня садиби.

Задля прикладу вона розповіла про вже існуючі в Україні вдалі приклади таких тематичних сіл чи атракцій.

«Наприклад проект «Країна Мамонтландія» в Межирічі Канівського району. Там колись була стоянка мисливців на мамонтів. Чи не найбільша в Європі.

Що зробили хлопці? Вони придумали квест на кілька годин. Задоволені всі: і дорослі, і діти. Наскільки мені відомо, станом на 2019 рік всі вихідні були зайняті.

Зверніть увагу на «Зерноленд» (що на Черкащині). Вони починали з того, що запропонували ідею створення хліба від зернинки до хлібинки», – нагадує Ельміра Маслова.

Потрібно використовувати ті переваги, на які багата та чи інша місцина, наголосила експертка.



«Наприклад, «картопляні розваги». Є село, яке є постачальником картоплі, тут вирощують чимало сортів картоплі. Відтак вони придумати картопляні розваги – все, що пов’язане з картоплею. Чого тільки з тієї картоплі вони не виробляють.

Однак вам слід придумати свої, нестандартні ідеї для тематичного села. Коли поряд є кілька сіл зі схожою тематикою, це тільки зашкодить справі», – радить Ельміра Маслова.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!