Таврійські пасічники вироблятимуть органічний мед

0 333

Меду на Херсонщині бджоли дають вдосталь – солодкого та духмяного. Але то мед звичайний, а тепер буде ще й органічний.

Пакет документів та експертиз для постачання такого цінного продукту вже зараз готує засновник фермерського господарства “Таврійський пасічник” (село Таврійське Голопристанського району), голова Асоціації бджолярів краю Юрій Лавриненко.

“Паперова” стадія обійдеться недешево – близько п’ятдесяти тисяч гривень, не рахуючи витрат часу. Натомість попит гарантовано: оптові фірми, котрі постачають товар до численних мереж українських магазинів органічних продуктів, готові забирати такий мед хоч зараз. При цьому, по ціні, у півтора рази вищій, ніж пропонують за такий самий, екологічно чистий “нектар”, але… без супровідних папірців.

“Пасіки на Херсонщині переважно “мандрують”, переміщуючись за цвітінням певних видів рослин-медоносів, у тому числі культурних. А ми знаємо, що для їх обробки аграрії використовують хімікати, які потрапляють і в мед. Тож така продукція органічною вважатися не може.

Натомість у мене пасіка стаціонарна, і мед бджоли беруть з різнотрав’я по лісових галявинах – спеціально для цього орендував двадцять гектарів поля та акацієвих насаджень. Тож накачати за сезон п’ять-десять тонн меду без жодних сторонніх домішок з моїх двохсот вуликів – цілком реальна задача”, – каже голова Асоціації бджолярів краю.

Юрій Лавриненко розповів, що цьогоріч з медом узагалі все склалося добре. Протягом весни та перших двох місяців літа не бракувало дощів, тож медоноси квітували рясно, і бджолам було де збирати пилок. Відтак, вдалося отримати за сезон в середньому по 45 кілограмів добірного меду з різнотрав’я, тоді як у посушливий рік заледве 30 набирається.

Єдине, що засмучує – низькі закупівельні ціни. Посилаючись на зниження курсу долара, оптовики, що беруть мед на експорт, продовжують збивати ціни на нього – вже до 30-33 гривень за кілограм. Це однаково дозволяє окупити витрати, проте дуже вже велика “прірва” залишається між оптовою вартістю продукції пасік в Україні та за її межами.

“Якщо перерахувати у вільно конвертованій валюті, то вийде, що за кілограм меду ми отримуємо всього 1,3 євро, — каже Юрій Миколайович. – А от донька їздила до Барселони, і привезла мені набір з чотирьох баночок меду”.

“У тамтешньому магазині за двісті грамів кінцевого продукту вона заплатила п’ятнадцять євро, що співставно із вартістю пляшки тамтешнього сухого вина. Тобто роздрібна ціна за кілограм виходить – 75 євро! Зрозуміло, що баночки, етикетки й транспортні витрати також забирають гроші. Але не стільки ж, скільки у “наварі” для посередників залишається!”, – додає Юрій Лавриненко.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією newday.kherson.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!