Студенти СНАУ ознайомилися з агроінноваціями на SIMA 2019 у Парижі

0 450

З 26 лютого по 1 березня 30 переможців всеукраїнського конкурсу «Агро 2019», серед яких 18 студентів аграрних вишів України, побували в Парижі, де відвідали міжнародну виставку SIMA 2019 – найбільший в світі форум сільськогосподарського машинобудування і тваринництва, який раз на два роки проходить в столиці Франції. Серед них 3 студентки Сумського національного аграрного університету (СНАУ) – Юлія Мірошниченко, Олена Биховець та Юлія Левицька.

Організатором поїздки виступив благодійний Фонд Бориса Колеснікова.

Цього року SIMA 2019 прийняла 240 тисяч відвідувачів з 135 країн і 1 800 компаній-учасників з 42 держав. Українські студенти ознайомилися з великою експозицією: технікою спеціального і загального призначення, обладнанням для ветеринарії, молочного та м’ясного скотарства, оснащенням, застосовуваним для вирощування, збору і переробки врожаю, передовими технологіями і рішеннями для аграрного сектора. Юні аграрії вивчили нові породи великої рогатої худоби і сорти рослин, а також програмне забезпечення для різних етапів робіт.

На виставці до групи українських студентів приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Разом вони обговорили розвиток агропромислового комплексу, поділилися враженнями про новинки та інновації. «Ми привезли в Париж кращих молодих аграріїв України, які прийдуть на зміну визнаним фахівцям. Тут вони побачили, що передове сільське господарство у всьому світі є гнучким, експериментальним, фінансово грамотним. Новачки з розумним і творчим підходом – такі, як наші студенти – з легкістю можуть домогтися успіху в цій сфері, і це їх дуже надихнуло на нові ідеї, доопрацювання існуючих проектів стартапів і впровадження їх в нашій країні. Фонд запропонує хлопцям побудувати бізнес і підтримає їх в цьому починанні. Наше завдання – дати шанс і можливість молодим підприємцям заявити про себе і свої бізнес-кейси», – зазначив Борис Колесніков.

 

Майбутні фахівці оглянули нові машини і обладнання компаній, що лідирують на світовому ринку: John Deere (США), CLAAS (Німеччина), New Holland (Голландія), Case (Італія), Amazone (Німеччина), Kuhn (Швейцарія), Kverneland (Норвегія) , Poettinger (Франція). Україна на SIMA 2019 представляли Харківський завод HARP, «Лубнимаш», завод Кобзаренко, Dlight, а також виробник добрив «Українська органіка». Студенти також відвідали експозицію великої рогатої худоби і конкурс тварин.

Юні аграрії кажуть: в майбутньому зможуть застосувати отриманий досвід для розвитку вітчизняного агропрому або створення власного бізнесу.

«Особливість виставки SIMA 2019 полягає в тому, що тут представлені пропозиції для будь-яких видів господарства, незалежно від розміру ферми і методів виробництва. Є обладнання та техніка для обробітку грунту, збору врожаю, зберігання, транспортування, добрива, насіння, засоби для захисту рослин. Мій конкурсний проект присвячений переробці соєвих бобів, і я побачила на виставці цікаві технології та обладнання, з’явилося багато ідей, над реалізацією яких хотілося б попрацювати хоча б на рівні конкурсних або навчальних проектів», – розповіла студентка Сумського національного аграрного університету Олена Биховець.

Нагадаємо, в цьому році конкурс «Агро» проходив вдруге. У першому сезоні в ньому брали участь 1 500 студентів з 20 аграрних вишів. Тридцять переможців проекту Фонд Бориса Колеснікова нагородив поїздкою на міжнародну сільськогосподарську виставку Fieragricola 2018 у Верону (Італія).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!