Столову та посадкову цибулю зберігають по-різному: дізнайтеся як
Більшість українських фермерів, що вирощують цибулю, не мають професійного обладнання для її зберігання. Саме через це вони намагаються продати продукцію одразу після збору врожаю, або до початку перших морозів. Таким чином, вони не можуть реалізовувати продукт взимку чи навесні, коли ціни вищі. А полички українських супермаркетів в осінньо-зимовий період заповнюють імпортні цибуля та часник, пише SEEDS. Які переваги надає виробнику наявність сховища для цибулі?
«Термін зберігання цибулі, як і картоплі чи моркви, із професійним обладнанням складає 8 – 10 місяців. Продукт може зберігатися і довше — до 12 місяців з мінімальними втратами, але рідко фермерам доцільно так довго тримати її у сховищі», — зазначає Андрій Марущак, комерційний директор компанії-постачальника обладнання для зберігання «Ван Дайк Технікс».
«При цьому, наявність якісного обладнання дає кілька переваг. По-перше, мінімізуються втрати під час зберігання. У іншому випадку досягти показника втрат лише 5-8% за весь період зберігання практично нереально. А втрати — це кошти господарства. По-друге, власники відповідно обладнаних сховищ можуть реалізовувати продукцію протягом всього року, а не відразу після збору. Це зменшує залежність господарства від цінових коливань на ринку, та дає можливість виконувати довгострокові контракти», — говорить фахівець.
Умови зберігання цибулі відрізняються залежно від сорту та призначення цибулі. Так, посадкову та столову цибулю зберігають по-різному, і в жодному разі не разом.
«Якщо столова цибуля потребує потужної вентиляції, то саджанка — ще більш потужної, такої, як часник. Що ж до охолодження, то для зберігання столової цибулі немає великої необхідності у встановленні такої системи, але вона бажана. У випадку з посадковою цибулею наявність системи охолодження обов’язкова. Але найбільш важлива, все ж, система вентиляції», — зазначає Андрій Марущак.
«Що до тари, то цибуля добре збегігається і насипом. До того ж це економніше, адже закупівля контейнерів — це додаткові витрати. Але зберігання насипом підходить не для всіх сортів. Непридатні до такого типу зберігання кольорові сорти цибулі, а також ті, які, переважно, вирощують у південних регіонах України, оскільки це, здебільшого, салатна цибуля і вона доволі м’яка, соковита, в ній мало сухих речовин», — розповідає комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс».
Сховище, обладнане для цибулі, пізніше можна використовувати і для інших культур.
«Замість посадкової цибулі можна зберігати часник. Замість часнику — столову цибулю чи картоплю. Справа в тому, що потужність системи вентиляції можна зменшувати, підлаштовуючи її під конкретну культуру. Але ключове тут слово «замість». Разом зберігати різні культури не можна», — говорить фахівець.
Точно визначити ціну облаштування конкретного сховища заздалегідь неможливо. Утім, після консультації з постачальниками, фермер може зрозуміти, на що орієнтуватися.
«Це абсолютно індивідуально. По-перше, ціна залежить від розташування господарства. По-друге, від розмірів камер. Як правило, сховище складається з кількох камер, вони можуть бути різного розміру, там зберігаються різні продукти. У цій галузі не існує стандартних рішень», — зазначає Андрій Марущак.
З’явилися додаткові питання щодо зберігання продукції та облаштування сховищ?
Телефонуйте: +38 098 271 70 70
Пишіть: VanDijkTechn@gmail.com
Youtube та Підписуйтесь!