Стало відомо які з лікарських трав найбільш прибуткові для промислового вирощування

0 1 466

Рентабельність бізнесу з вирощування лікарських трав в перші 4 роки становить 46%, а в подальшому матиме тенденцію до зростання. Таку думку висловив технолог-консультант по вирощуванню лікарських рослин компанії “Шлесем-Україна” Олександр Губанов під час онлайн-вебінару “Промислове та присадибне вирощування лікарських рослин”.

Організатором заходу виступив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

“Якщо, наприклад, вирощувати лікарські рослини на площі 25 га, то на закупівлю техніки і обладнання доведеться витратити близько 2,5 млн грн. Протягом 4 років вирощування валової продукції витрати складуть приблизно 3,8 млн грн. Тобто загальні витрати в цьому випадку становлять 6,3 млн грн.

При цьому загальна вартість сировини, яку вдасться виростити фермеру за ці роки складе 9,2 млн грн. Таким чином, можемо отримати чистий прибуток на рівні 2,9 млн грн”, – розповів Олександр Губанов.

Фахівець пояснив, що такі цифри прибутку, на перший погляд, не дуже великі. “Але мова йде про перші 4 роки бізнесу, протягом яких фермер обзаводиться всім необхідним для його успішного продовження – технікою, обладнанням, системами зрошення тощо. І тому вже з 5-го року витрати в цьому бізнесі будуть йти тільки на сам процес вирощування і відповідно прибутку будуть збільшуватися”, – зазначив Олександр Губанов.



При цьому він акцентував увагу, що починати бізнес з вирощування лікарських трав не маючи достатньо техніки і обладнання варто з площі не більше 10 га.

Також, на думку фахівця, даний вид бізнесу не зовсім підходить для великих агрохолдингів, адже велика кількість виробленої продукції в цьому випадку, зазвичай йде на шкоду якості. Найбільше такий вид бізнесу підходить для малих і середніх фермерських господарств.

“Лікарські рослини – це вищий пілотаж в агрономії. Вони вимагають набагато більше догляду, знань і умінь ніж, припустимо, овочеві культури. Адже лікарські рослини, це переважно, дикороси, які мають властивість пролонгованої проростання, що має й іншу назву – “дружність сходів”.

Верхній шар грунту для висадки лікарських рослин має готуватися таким чином, щоб максимально зберегти вологу для подальшого проростання насіння”, – повідомив Олександр Губанов, додавши, що якщо людина хоче займатися вирощуванням лікарських рослин, “то це саме та сфера агробізнесу, де можна отримати одні з найбільших прибутків на мінімальній площі”.

У числі найбільш прибуткових лікарських трав для промислового вирощування фахівець назвав ехінацею, ромашку і валеріану лікарську.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!