Стало відомо що заважає українським ягідникам гідно заробляти на вирощуванні лохини

0 439

Ціни на “блакитну ягоду” в Україні цьогоріч суттєво вищі, ніж роком раніше, що не може не радувати фермерів. В кінці червня українські виробники відвантажували лохину в середньому по 130-150 грн/кг. Для порівняння роком раніше оптові ціни на цю ягоду варіювалися в межах 80-120 грн/кг.

Та не зважаючи на досить високі ціни, виробники скаржаться на наявність недобросовісних продавців, які реалізують лохину за заниженими цінами.

Так, наприклад, власник ягідного підприємства “BlueberrySavenko” Максим Савенко на своїй сторінці в Facebook повідомив, що на минулих вихідних продавці лохини в Києві реалізовували свою продукцію в роздріб за оптовими цінами.

“Я живу поруч з ринком “Столичний” у Києві. На минулих вихідних спостерігав досить цікаву картину: багато продавців реалізовували лохину в роздріб за оптовими цінами. Це виглядало так: люди приїхали здалеку, втомилися, і вирішили швидше збути свою продукцію. Це неправильно.

Досвідчені продавці в такий момент зупиняють торгівлю і ховають свою продукцію в холодильники. Але у багатьох фермерів просто немає холодильників. Тому, хочеться звернутися до виробників. Навчіться реалізовувати свою продукцію. А для цього навіть маленьким господарствам потрібно будувати холодильники”, – акцентує увагу на необхідності в промислових сховищах Максим Савенко.

Підтримує таку позицію і Анатолій Богдан, директор компанії “Інсолар-Холод”, яка спеціалізується на будівництві холодильних складів.


“Для успішної реалізації лохини мало виростити якісну ягоду, необхідно забезпечити якісне зберігання. Лохина для зберігання збирається трохи недостиглою. До того ж, не всі сорти лохини можна зберігати в свіжому вигляді – тільки пізні. При дотриманні всіх необхідних умов в сховищах з РГС лохина може зберігатися до 2-2,5 місяців”, – повідомляє про тонкощі зберігання лохини Анатолій Богдан.

Експерт також зазначив, що таке зберігання дає можливість реалізовувати продукцію за найбільш вигідною ціною в той час, коли на неї буде попит, а не коли її продають все.

“Перевагою лохини є те, що ягода відвантажується великими партіями. Камери для її зберігання можна будувати по 15-20 тонн. І це буде помітно дешевше, ніж використовувати систему зберігання Palliflex, де кожна палета накривається окремо.

Звичайно, не всі можуть побудувати такі сховища. Однак ті хто знайдуть на це кошти – зможуть продовжити термін реалізації і продавати ягоди за вигіднішою ціною”, – підкреслює Анатолій Богдан.

Так, скільки ж виробники можуть заробити за рахунок зберігання? Розпал сезону лохини в Україні припадає на кінець липня – першу половину серпня. Саме в цей період ціна на лохину в Україні знаходиться на мінімальному рівні. Наприклад, в минулому році, оптові ціни на лохину в цей період варіювалися в межах 80-120 грн/кг.

Якщо ж взяти до уваги той факт, що лохина може зберігатися до 2-2,5 місяців, то виробники, що володіють сучасними сховищами, цілком можуть притримати ягоду до кінця вересня-початку жовтня. На початок четвертого кварталу 2019 року середні оптові ціни на лохину в Україні досягали 200-250 грн/кг, що в 2-2,5 рази вище, ніж в розпал сезону.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!