Стало відомо що заважає пасічникам України отримати компенсації за протраву бджіл
Повідомлення про потраву бджіл надходять не перший рік, однак відстоювати своє право на отримання компенсації від фермерів пасічники України не завжди можуть – багато пасік не зареєстровані. Про це розповів Борис Кобаль, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби під час “Медового марафону 2020”, пише SEEDS.
“Ми маємо в цьому році тривожні повідомлення про потраву бджіл з Чернігівської області, Житомирської області. Ми наступаємо на ті самі граблі, що й попередні роки.
Для прикладу: створена робоча група, комісія виїжджає, лікар ветмедицини відбирає проби, направляє в лабораторію, і вже в супровідному документі він має зазначити реєстраційний номер, номер паспорту і так далі…. А його немає. Ця пасіка, вона знеособлена”, – каже Борис Кобаль.
За його словами саме через те, що пасіка не зареєстрована, бджолярам надалі важко використовувати результати такого лабораторного дослідження для того, щоб довести свою правоту в суді та відстоювати своє право на отримання компенсації від фермера – відсутність реєстрації нівелює такі права.
“Ми не спроможні захистити і підтримати в жодному суді. Ці бджоли ніде не обліковані. Скільки їх? Скільки постраждало бджолосімей?
При тому, що у нас приблизно 70 тисяч пасік, 43 тисячі з них, тобто дві третини, мають санітарно ветеринарні паспорти. Але наявність паспорта не дає права інспектора автоматично внести пасіку до реєстру. Законодавець цього не передбачив. Це має бути тільки власне бажання і заява пасічника.
Сьогодні ми врахували всі побажання, всі рекомендації пасічників для проведення лабораторних досліджень по визначенню пестицидів, ядохімікатів… дійсно розширили галузь досліджень з 10 показників діючих речовин, які ми виявляли до 70″, – додає Борис Кобаль.
За його словами, те, що в деяких регіонах ситуація більш-менш стабільна і немає повідомлень про потрави – це результат кропіткої спільної роботи багатьох організацій.
“Спільно з громадськими організаціями, асоціаціями та пасічниками ми 2-й рік поспіль проводимо широкі роз’яснювальні компанії, пробуємо знайти контакт між пасічниками та фермерами”, – розповів Борис Кобаль, додавши, що, на жаль, не завжди такі роз’яснювальні компанії мають стовідсотково позитивний результат.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!