Стало відомо що допоможе повернути колишню міць та славу виноградарству і виноробству України

0 216

Потенціал України з точки зору виноградарства і виноробства неймовірний. Приблизно 40 років тому, надходження від виноградарства і виноробства становили до 20% бюджету тільки однієї Одеській області.

Про це розповів засновник сімейної компанії “Колоніст Іван Плачков під час круглого столу “Південь України. Потенціал для розвитку виноградарства” в рамках Grain Ukraine 2020. Limited Edition.

“Для прикладу наведу кілька цифр – в 1974 році надходження до бюджету Одеської області від виноградарства і виноробства становили до 20%. Це колосальна цифра.

Вино на півдні Одеської області виробляли з часів Стародавньої Греції, за часів Римської імперії і Візантії. Коли в Європі в ХІХ столітті філоксера знищила багато виноградників, нестачу врожаю компенсували саме продукцією з півдня України.

Потенціал України з точки зору виноградарства і виноробства неймовірний“, – стверджує Іван Плачков.

За його словами, щоб цей потенціал реалізувати, потрібно на рівні законодавства скасувати бюрократичні рудименти, які до сих пір заважають розвитку галузі.

“Я вже бачу четверту зміну реформаторів, які на круглих столах слухають, але далі гасел, що ми йдемо в Європу, нічого не відбувається. Нам потрібно вирішити питання землі, адже винороби не є власниками землі, на якій розташовані їх виноградники.

У нас також не вирішено питання вивезення зразків продукції за кордон на виставки. При цьому на ринку України дуже багато вина продається контрабандою без акцизних марок – це питання теж потрібно вирішувати, закривати кордони від контрафакту”, – зазначає Іван Плачков.

Він підкреслив, що гостро стоїть питання меліорації на державному рівні. За підрахунками, старі меліоративні магістральні системи могли б забезпечувати українських виноробів на 80% водою, якщо їх відновити.

“Якщо цього не зробити, на півдні України залишаться тільки пасовища для овець, а не виноградники”, – впевнений Іван Плачков.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!