Стало відомо коли в Україні стартує програма агрострахування

0 190

Цей рік у плані погодних умов є нетиповим. Для того, щоб допомогти аграріям проходити ці складні періоди, влада працює над кількома інструментами, розповів заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

“Цей рік є нетиповим у плані погодних умов. Ми отримали аномально теплу зиму і засуху весною. У травні-липні були дощі, які трохи дозволили покращити ситуацію, але потім знову прийшла засуха. У найкритичнішому стані зараз знаходиться кукурудза, але й по соняшнику та сої зменшиться врожай.

Для того, щоб допомогти аграріям проходити ці складні періоди, є два інструменти: кредитування і агрострахування. Скористатися останнім можна буде не раніше наступного року, адже спочатку треба укласти угоди, і тоді в разі страхового випадку цей інструмент спрацює.

Окрім того, недостатньо просто впровадити інструмент, треба розвивати культуру його застосування, покращувати комунікацію, взаємовідносини між фермером та страхувальником. Це довгостроковий інструмент зниження ризиків”, – каже Тарас Висоцький.

“Середньостроковий або навіть короткостроковий інструмент — це кредитування і доступне фінансування. Всі розуміють, що на 5 років є два середніх, один дуже гарний, один надзвичайно поганий. Якраз 2020-й — надзвичайно поганий.

Попередні 4 роки ми бачили сприятливі умови. Всі готують певну фінансову подушку, знають, що може такий рік настати. Але цього року додалися й інші форс-мажори.

Тут наголос робимо на те, щоб кошти були доступними і фізично, і з точки зору їх вартості. У нашій банківській системі достатньо ліквідності, і зараз на агросектор — критичний попит.

Роль держави — допомогти аграріям отримати ці кошти та з упевненістю перейти в наступний сезон. А майбутні форс-мажори вже покриє агрострахування”, – додає заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Для старту програми ми маємо 15 страхових компаній. Вони пропонують свої продукти, а фермер обирає найкращі на його думку, оплачує та отримує до 50% компенсації вартості від держави. Якщо трапляється форс-мажор — компенсацію проводить страхова компанія.

Згідно чинного законодавства, у нас страховий пул, його треба ліквідувати. Пул не фінансувався з 2012 р., але він дійсний. У вересні внесемо у Раду відповідний законопроєкт. Якщо у листопаді його приймуть, то в травні наступного року страхові компанії будуть пропонувати страхові продукти.

Ми плануємо зразу прописувати компенсацію з січня. До пів року займе період впровадження і запуску програми підтримки страхування”, – додає Тарас Висоцький.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!