Стало відомо чому хворіє риба у водоймах України
Безконтрольне перевезення риби з-за кордону і в середині країні та заборона препаратів для оброблення риби, без запропонованої альтернативи сприяє поширенню небезпечних захворювань. Так вважає іхтіопатолог, доктор біологічних наук Наталя Матвієнко.
За її словами, протягом останніх 15 років практично в усіх рибницьких господарствах і природних водоймах України реєструються захворювання риби. Проте сьогодні лікувально-профілактичні заходи з оброблення риби, які запобігають виникненню захворювань, фактично унеможливлені, вважає фахівець.
“Держпродспоживслужба, опираючись на європейські рекомендації, заборонила всі препарати для оброблення риби, не запропонувавши будь-якої альтернативи”, – зазначила вона.
До того ж значно скоротилася кількість регіональних лабораторій ветеринарної медицини, де натепер практично відсутні спеціалісти-іхтіопатологи.
Така ситуація створює підґрунтя для хвороб риби, підкреслила Наталя Матвієнко. А неконтрольоване її перевезення з-за кордону і в середині країні призводить до значного поширення небезпечних захворювань.
Традиційно навесні відбувається спалах захворювань риби. Така ситуація є ризиковою для вітчизняних рибницьких підприємств, бо може завдати їм значних економічних збитків. Відсутність дієвих кроків із вирішення цих нагальних питань матиме негативний результат для галузі, створюючи загрозу харчовій безпеці країни.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!