Спекотний вересень негативно вплине на пасічництво у 2025 році

0 175

Через погодні умови – прохолодний початок літа та аномальну спеку у липні – 2024 рік був невдалим для бджільництва Кіровоградської області. Цьогоріч меду зібрали на 50% менше, ніж торік, пише SEEDS.

Водночас спекотний вересень також негативно вплине на пасічництво вже у 2025 році Про це розповів голова обласної спілки пасічників Андрій Варава. За його інформацією, на сьогодні мед коштує 56-58 гривень за кілограм.

“Бджолярі сподівалися зібрати добрий врожай з акації, але її було мало. Потім почалась липнева засуха. Спілкуючись з пасічниками, а їх до нашої обласної спілки входить 300 людей, можу сказати, що цьогоріч менше зібрали меду на 50%. Оскільки його мало, то звичайно ціни на нього будуть зростати”, – розповів пасічник Суспільному.

Цьогорічні погодні умови вплинули як на урожай меду, так і на роботу бджіл. Через посуху вони не вилітали з вуликів, говорить керівник підприємства з виробництва меду з села Покровське Кропивницького району Олександр Оньша. Він – пасічник з 20-річним стажем.

Читайте також: Переробка амаранту в Україні набирає нових обертів

Зі слів пасічника, наприкінці травня на початку червня, коли квітла біла акація, була дощова та прохолодна погода. Це негативно вплинуло на бджіл, їхня кількість у сім’ях зменшилась. Липнева аномальна спека вплинула на роботу комах, їхній вивід та повернення.

“Також високі температури вплинули на виділення нектару рослинами. Основний наш медонос – це соняшник. І хоч він має корінь до трьох метрів, через відсутність дощів була дуже низька вологість повітря і нектар з нього можна було взяти тільки у ранкові та вечірні години. Особливо спека впливає на однорічні культури такі, як гречка, ріпак. А от на дерева – липу, акацію – не дуже”, – каже Олександр Оньша.

Зі слів пасічника, спекотний вересень також негативно вплине на пасічництво вже у 2025 році: “Бджоли збільшують кількість розплоду, дуже пізній розвиток сім’ї вплине негативно на їх зимівлю. Це недобре для бджолиних сімей, тому що розвиваються кліщі, які викликають у медоносних бджіл небезпечні захворювання. Але все це вже вплине на бджільництво наступного року”.


На сьогодні Кіровоградська область є лідером в Україні серед кількості зареєстрованих пасік, розповіла Суспільному речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

За її даними, на вересень у єдиному державному реєстрі потужностей первинного виробництва зареєстровано 4 733 пасіки. Загальна кількість бджолосімей в області – 242 817.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!