Спаржа – як розподіляються $ 1,5 млрд. доларів глобальної виручки від експорту?

0 244

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО) прогнозує, що через 10 років в Україні спаржа може стати дуже вигідним експортним овочем. Про світовий інтерес до цього овочу читайте на SEEDS. 

 

Однак на даний момент, за даними аналітиків EastFruit, Україна взагалі не експортує спаржу, а ті нечисленні виробники, які є в країні, орієнтуються, переважно, на внутрішній ринок.

У той же час, не можна заперечувати і того, що інтерес до спаржі з боку фермерів і інвесторів, які не займаються зараз агробізнесом, але тих, хто шукає прибуткові ніші, росте високими темпами. Тому саме спаржа стане головною темою національної конференції «Мільйон з гектара», яка відбудеться 28 лютого 2019 року в Києві, ця конференція є головним генератором ідей щодо отримання максимального доходу з мінімальної площі.

Які ж країни успішно заробляють на експорті свіжої та охолодженої спаржі і куди вона експортується.

Три найбільших світових експортера спаржі – це Мексика, Перу і США. Мексика заробляє на експорті спаржі $ 460 млн в рік, Перу – $ 410 млн, а США – $ 150 млн. Далі в рейтингу найбільших глобальних експортерів йдуть країни Європи: Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина і Франція.

Якщо Мексика майже всю спаржу експортує в США, то Перу поставляє її, крім США, також у великих обсягах в Європу, а саме в: Великобританію, Голландію та Іспанію. Таким чином можна зробити висновок, що близькість ринку збуту для успішного експорту спаржі є важливим, але не критичним фактором.

Це ще раз доводять США, які експортують лише близько половини своєї спаржі в сусідню Канаду, в той час як більша частина продукції поставляється також в Японію, Австралію і Європу.

Для України також цікавий досвід сусідньої з нами Польщі в експорті спаржі, так як країна входить в 15 лідерів з експорту її в свіжому вигляді. Щорічно Польща заробляє від $ 6 до $ 12 млн, експортуючи спаржу переважно всього в дві країни: Німеччину і Голландію. До речі, Польща поставляє все більше спаржі на ринок України.

Найбільшим імпортером спаржі в світі є США, імпортуючи 230 тис. тонн продукції на $ 800 млн. Інші імпортери ввозять набагато менше спаржі: Німеччина – 25 тис. тонн на $ 100 млн і Канада – 20 тис. тонн на $ 85 млн. До речі, Україна ввозить всього близько 50 тонн спаржі в рік. Але найголовніше, що цей ринок дуже швидко росте, і спаржа стає все більш популярною культурою в світі на тлі підвищення інтересу населення до правильного харчування та здорового способу життя, а інвестувати завжди краще в зростаючі сегменти бізнесу.

 

SEEDS  за матеріалами EastFruit 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!