Сортування лохини та черешні: що варто знати виробнику про специфіку обладнання для отримання найвищого результату в бізнесі

0 245

Сортування свіжої лохини та черешні потребує дотримання певних технологій, досягти чого можна лише за умови правильного вибору обладнання – спеціальних машин для сортування ягід, які мають високу продуктивність та дозволяють відсортувати ягоду за такими показниками як, зокрема, якість, калібр та колір. Таку думку висловила Наталія Зеленська, менеджер з розвитку бізнесу компанії «Толсма Текнік» під час виступу на конференції FTrade Berry Club 2021, організованої «АПК-Информ: овощи и фрукты». Міжнародна плодоовочева аналітична платформа EastFruit і агромедіа-агенція Sapienza виступили інформаційними партнерами заходу.

В своїй презентації Наталія Зеленська представила компанію Elifab, що є виробником сортувальних машин для свіжої лохини та черешні. За словами Наталії Зеленської, компанія є доволі молодою, але з потужним досвідом у галузі виробництва сортувальних машин, повідомляє Agri-gator.

Як зазначила менеджер з розвитку бізнесу компанії «Толсма Текнік», на відміну від обладнання для лохини, сортувальна машина для черешні має вхід та вихід з водою. «Хоча за певних обмежень щодо площі чи бюджету замовника може мати й, так звані, сухі виходи. При цьому ці сортувальні машини, як для лохини, так і для черешні, характеризуються найбільшою компактністю серед існуючих на ринку та водночас потужністю переробки сировини»,- повідомила фахівець ринку технологічного обладнання для переробки ягід.

Під час виступу Наталія Зеленська також зазначила на що треба звертати увагу при виборі сортувальних машин.

«По-перше, це її продуктивність. Для цих машин, в порівнянні з аналогами, продуктивність є дуже високою. Це досягається за рахунок швидкості руху роликового конвеєра. В поєднанні з компактністю, завдяки чому потребується менша площа приміщення та менша площа охолодження сортувального приміщення, відповідно, знижуються витрати на переробку.

Крім того, машини для сортування лохини характеризуються найделікатнішою обробкою ягід. Адже конвеєри сінгулятора рухаються з однаковою швидкістю, а спеціально розроблені силіконові шторки на виході та найнижча висота переносу ягід по машині надають змогу зберегти на лохині природній наліт.

Дані машини надають змогу провести ефективне сортування по калібру, кольору, якості і навіть по м’якості – тобто обладнання надає можливості сортування твердої та більш м’якої ягоди. Таким чином найтвердішу ягоду можна відправляти, припустимо, на експортні ринки, а найм’якшу – на локальні»,- повідомляє Наталія Зеленська.

Щодо специфікації обладнання, то за словами фахівця, найменша машина для сортування лохини складається з двох доріжок, а найбільша – з дванадцяти. На кожній парі доріжок встановлено три спеціальних камери. Перша камера – кольорова, що вимірює зовнішні дефекти і колір. Інші дві камери – інфрачервоні. Одна з них вимірює розмір, а інша – внутрішні дефекти і твердість. Кожна машина обладнана автоматичною мийкою, яка може працювати під час роботи обладнання і здійснити миття роликів сухою парою.

Продуктивність машини складає 200 кг на кожну доріжку. При цьому точність сортування по калібру і кольору складає 98% та 96% – по якості. Характеристики машини дають змогу відсортовувати будь-які дефекти на лохині, які можна додавати під час роботи, якщо виявиться якийсь новий дефект, який не було раніше запрограмований. Наразі дві таких машини вже працюють в Україні.

«Машини для сортування черешні також мають від 2 до 12 доріжок. Вони обладнані чотирьохступінчастим сінгулятором, що дозволяє якісно розподілити ягоду, блоком з п’яти камер, автоматичною мийкою, бункероопрокидувачем. Продуктивність однієї доріжки складає 777 кг/год. Точність сортування по калібру і кольору складає 98% та 96% – по якості»,- повідомляє Наталія Зеленська.

Вона додає, що блок з п’яти камер – це одна з відмінностей сортувальної машини для черешні. Він складається з блоку верхньої камери до якого, у свою чергу, входять кольорова та інфрачервона камера, що вимірює якість продукції.

«Крім того, два модуля камер розташовані під кутом 45 градусів. Це дає змогу бачити «носик» ягоди, де дуже часто трапляються дефекти, які не може бачити верхня камера»,- резюмувала Наталія Зеленська.

З питань придбання обладнання для Вашого плодоовочевого бізнесу звертайтеся до компанії

“Толсма Текнік”:

Тел.: +38 050 47477 60

E–mail: nataliazelenska@tolsma.com

Тел.: +38 050 440 57 90

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!