Сьогодні основна проблема картоплярства – зрошення

0 824

Відсутність вологи і відсутність зрошення наразі дошкуляють картоплярам України більш за все.  Таку думку висловив агроном ТОВ “Солана Україна” Олексій Олабін під час першого Всеукраїнського Дня картоплі “Картополяний блокчейн”, пише SEEDS.

“Буквально 3-4 роки назад була інформація про те, що грунтово-кліматичні зони в Україні змістилися на 200 кілометрів. Якщо скажімо Черкащина раніше була зоною лісостепу і тут в принципі не було проблем з дощами, то зараз це фактично зона степу і з дощами ми маємо постійні проблеми. Від цього страждає не тільки овочева група.

Україна без зрошення просто не виживе“, – переконаний агроном “Солана Україна”.

Що ж стосується вибору зрошення, тут, на думку фахівця, кожне господарство має обирати на свій розсуд, виходячи з площі під культурою і фінансової спроможності. Різниця між дощуванням та крапельним зрошенням відчутна – є свої особливості, переваги і недоліки, каже експерт.

Що ж стосується кращого сорту, його Олексій Олабін радить обирати за кількома критеріями.

“Сорт обирається за двома критеріями: його комерційна успішність на ринку – він має продаватися за будь-яких умов і технологічність у вирощуванні.

Сорт має бути простим у вирощуванні, щоб фермер зміг отримати результат за будь-яких умов: чи це засуха, чи дощі.

Більшість сортів нашої компанії відповідають цим вимогам, ідеально цьому відповідає сорт “Гранада“. “Гранада” – універсальний сорт, який можна охарактеризувати одним словом “пластичність”. Його можна зараз зустріти скрізь: у супермаркетах, на базарах.

Є сорти, які не переносять спеки, є такі, що не переносять відсутності живлення чи вологи. “Гранада”, маючи потужну кореневу систему і листову поверхню, може це переносити у більшій чи меншій мірі”, – зазначив Олексій Олабін.



Розповів фахівець і про інші сорти компанії, зокрема про ультраранні. “Рання лінійка у нас дуже потужна. Селекціонери зробили практично неможливе – ультраранні сорти за терміном дозрівання, але такі, що добре зберігаються і мають тривалий період спокою. Для ультраранніх сортів це велика проблема – маючи короткий період спокою – маємо проблеми в зберіганні.

До прикладу, такий сорт, як “Прада” – він прекрасно зберігається без проростання. Він ультраранній за періодом формування врожаю. Сорт “Наталія” – самий ранній сорт – більш раннього в Україні немає”, – розповів Олексій Олабін.

Окрім ультаранніх є інші, не менш унікальні сорти. “У нас є сорти повністю імунні до фітофтороза. Їх можна не обробляти фунгіцидами. Наприклад сорт “Конект”. Цей сорт середньопізній по вегетації”, – додав фахівець.

За словам Олексія Олабіна потенціал кожного сорту складає не менше 80 тон, однак розкрити цей потенціал – це вже майстерність кожного господаря.


Всеукраїнський День картоплі “Картопляний блокчейн-2020” відбувся 27 серпня 2020 року на базі ТОВ “Гранекс-Черкаси” (с. Деньги Золотонішського р-ну Черкаської обл.). Організаторами заходу виступили Українська асоціація виробників картоплі (УАВК), українське представництво європейського організатора виставок “ДЛГ Україна”, комунікаційна платформа “Скажений агроном”.

Інформаційним партнером заходу стала агромедіа-агенція Sapienza.мedia.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!