Сьогодні навіть найзатятіші скептики усвідомили необхідність сховищ з РГС

0 1 252

Ще 10 років тому в сховища з РГС ніхто не вірив – яблука складувались у підвалах і старих овочесховищах. Сьогодні ситуація кардинально змінилася – всі компанії, націлені на якість та експорт продукції, не можуть уявити успішного бізнесу без таких сучасних місць зберігання зібраного врожаю.

Про це розповів директор компанії “Інсолар-Холод” Анатолій Богдан, виступаючи на XVI міжнародній конференції “Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив”, повідомляє кореспондент SEEDS.

“Коли я років 10-12 назад розповідав про сховищах з РГС (регульованим газовим середовищем), багато садівників мені показували яблука, які зберігалися в підвалі, і питали: навіщо? У мене яблука непогано зберігаються і так. Деякі власники інтенсивних яблуневих садів, теж говорили “навіщо” – у нас скуповують весь урожай ще в період зав’язі.

Зараз же ми бачимо, що всі підприємства, які орієнтовані на експорт якісної продукції, будують сховища з РГС”, – зазначає Анатолій Богдан.

“Коли приходить сезон збору врожаю, пропозицій величезна кількість, ціна падає, і що б утримати ціну і зберегти продукцію необхідно мати спеціалізоване сховище з РГС.

Але не всю продукцію можна зберігати. Ми прекрасно знаємо, що малину, полуницю довго зберігати нереально. Так, є деякі сорти полуниці, які можна зберегти 20 днів. Але це дуже маленький відсоток.

Найскладніша ягода для зберігання – це виноград. Його перед початком зберігання потрібно обробляти двоокисом сірки, для захисту від сірої цвілі. Зазвичай ця ягода зберігається добре 3-4 місяці. З обробкою можна збільшити термін зберігання до 6 місяців”, – розповів директор компанії” Інсолар-Холод”.

Для тривалого зберігання ягід більше підходить навіть не сховище з РГС, а сховища, оснащені системою PALLIFLEX, стверджує Анатолій Богдан.

На відміну від звичайних фрукто і овочесховищ, тут ягоди зберігаються на палето-місцях, накриті спеціальними герметичними поліетиленовими мішками з підведеними трубками для вимірювання і подачі O2 і CO2.

Система Palliflex дає можливість зберігати в одній камері різні ягоди і фрукти, для зберігання яких необхідна одна температура зберігання, але різний зміст газового середовища. Найбільше система Palliflex підходить для продукції, реалізація якої проводиться палетними нормами.

В такому сховищі можна розмістити одразу декілька видів продукції, проте така система зберігання за вартістю трохи дорожча, ніж РГС, розповів Анатолій Богдан.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!