Сміливість бути українським аграрієм: до Дня Незалежності вийшов фотопроєкт про сільське господарство під час війни

0 806

До Дня Незалежності України компанія БТУ-ЦЕНТР підготувала фотопроєкт “Сміливість бути українським аграрієм”. Його мета – розповісти історії вітчизняних аграріїв, які в умовах війни продовжують працювати, підтримувати економіку країни, допомагають збройним силам та мирним мешканцям, пише SEEDS.

Над проєктом працював миколаївський фотограф та волонтер Віктор Аджамський, який попередні місяці війни провів у Миколаєві під ракетними обстрілами і лише нещодавно переїхав з родиною до Києва.   

Географія зйомок – Київська, Чернігівська, Полтавська, Тернопільска області.

Першим своєю історією поділився відомий український фермер, блогер, фахівець з No-till Михайло Драганчук. Він займався сільським господарством у Криму з 1985 року. Після анексії Криму у 2014 році переїхав на Київщину.

Так, на 24 лютого Михайло Драганчук мав важливі робочі справи. “24 лютого ми мали проводити в Києві міжнародну конференцію “Лабораторія No-till”, на яку приїхали учасники з різних країн. Напередодні, 23 лютого, встигли провести воркшоп для починаючих ноутілллерів. Наступного дня мала розпочатися основна частина  конференції.  Розбудив мене телефонний дзвінок від студентів, які входили в нашу команду організаторів цього заходу. Саме від них я дізнався, що Київ обстрілюють ракетами. З учасниками оргкомітету конференції ми поїхали на місце проведення конференції, в Торгово-промислову палату України. Ми розуміли, що саме туди будуть приходити наші іноземні учасники конференції. Треба було допомогти їм зорієнтуватись в цій ситуації, щоб евакуюватись з Києва”, – розповідає він.

Згодом Михайло Драганчук вирішив залишити Київ, щоб повернутися додому. “Коли останні іноземні учасники нашої конференції залишили столицю, я вирішив повертатися додому, в Ірпінь. Затори були величезні. Навігатор повів нас дорогою через Гостомель. Саме там поблизу аеропорту “Антонов” я вперше побачив великі зграї російських гелікоптерів на дуже низький висоті, які висадили десант. Згодом там з’явився наш винищувач. Для супротивника місто мало стратегічне значення: вони намагалися використати його як плацдарм для наступу на Київ”, – зазначив він.

Проте перебувати в Ірпені виявилося небезпечно. “В Ірпені я знаходився десять діб. Бої з кожним днем наближалися все ближче. Снаряди влучали вже у двір нашого будинку. На десятий день мені допомогли евакуюватися мої друзі. У них була машина, якою ми долучилися до однієї з останніх евакуаційних колон. На щастя, у наш будинок прямих влучань за весь період окупації Ірпеня не було. Хтось із мешканців наших будинків написав на воротах “Заміновано”. Мабуть, саме це врятувало квартири від мародерства. Коли ми повернулись додому через кілька місяців довелося лише замінити вибиті під час обстрілів вікна”, – додав Михайло Драганчук.

Нагадаємо, що 24 лютого росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Війна триває вже пів року. Через напад росії суттєво постраждав аграрний сектор. Так, наприклад, Українська зернова асоціація прогнозує значне зниження рівня врожайності цього року через постійні обстріли угідь, а також неможливість збору збіжжя на окупованих теориторіях нашої країни. Детальніше про це читайте у матеріалі “Українська зернова асоціація прогнозує суттєве зниження урожаю цього року”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!