Скільки землі в Україні вже орендують іноземні інвестори покаже нова інтерактивна мапа

0 639

Центр екологічних ініціатив “Екодія” у партнерстві з ініціативою Land Matrix презентувала інтерактивну мапу контролю сільськогосподарських земель іноземними компаніями в Україні станом на грудень 2019 року. Мета мапи – показати кількість угод, масштаб вже існуючої акумуляції земель іноземними інвесторами та закликати уряд до ефективного контролю за концентрацією земель через оренду чи отримання її у власність.  

Сьогодні зосередження земель у руках міжнародних інвесторів складає 4 мільйони гектарів, або ж 10% сільськогосподарських земель нашої країни, що дорівнює площі Швейцарії. Такий рівень контролю у руках іноземних гравців став можливим через укладення договорів оренди з власниками земельних ділянок, а також через придбання корпоративних прав компаній із землею в оренді.

“Концентрація земель агрохолдингами несе загрозу витіснення дрібних виробників із сільської місцевості, що потягне за собою зростання безробіття у селі та вимушену міграцію. Водночас держава приділяє розвитку дрібних агровиробників недостатньо уваги, а надає переваги великому агробізнесу через дотації чи відшкодування сплачених податків”, – вважає Михайло Амосов, координатор ініціативи Land Matrix в Україні.

“Крім того, в умовах зміни клімату інтенсивне землекористування, спрямоване на отримання максимального прибутку, призведе до втрати такої важливої частини екосистеми як ґрунти. Ми рекомендуємо владі швидше налагодити ефективний контроль Держекоінспекції за землекористуванням в Україні, зокрема за компаніями, що контролюють десятки тисяч гектарів земель по всій країні”, – продовжує Амосов.

Мапа дає можливість переглянути вартість оренди 1 га землі у тій чи іншій частині країни, а також дізнатися до державної чи приватної власності належить ділянка. До бази заносяться дані про угоди на 200 гектар та більше. Дані значною мірою збираються з відкритих джерел. Частина угод наявних в базі не відображаються через відсутність підтверджень про підписання угод.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Екодія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!