Скільки запасів сільськогосподарської продукції залишилось в Україні?
Україна є одним з великих світових експортерів сільськогосподарської продукції, тому резервів держави вистачить на тривалий час. Так, за деякими групами товарів (олія, кукурудза та ін.) запасів в Україні вистачить на кілька років. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пише SEEDS.
“Україна виробляє продукції в 5 разів більше, ніж її внутрішнє споживання. Станом на зараз ми маємо достатньо резервів продукції для нашого споживання. Наприклад, пшениця. Україна за рік споживає 8 млн тонн. Зараз ми маємо близько 6 млн тонн. А влітку вже матимемо врожай озимої. По кукурудзі ми маємо дворічний запас. Ми споживаємо 7 млн тонн, а маємо 15 млн тонн. Соняшникової олії ми маємо ще на 5 років. Цукор — півтора року запасу. Навіть якщо виробництво зупиниться, зараз ми маємо все необхідне в досить великому запасі, оскільки ми експортери, а експорт зупинився”, — зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Попри це, робота українських виробників не має зупинятися. Підприємства, зокрема аграрні, мають продовжувати працювати у тих регіонах, де це наразі можливо.
Заступник міністра також наголошує: хоча запасів достатньо, у деяких районах може спостерігатися тимчасовий дефіцит продукції через труднощі з логістикою.
Тарас Висоцький назвав посівну цього року найскладнішою за всю історію незалежної України. Утім, підготовка триває.
“Мінеральні добрива вже закуплені на 80%. Цього достатньо для того, щоб отримати врожайність вище середнього рівня. Насіння на 75% уже в Україні. Засоби захисту наявні на 55%. Ми маємо ще час вирішити ці невеликі нестачі до травня-червня. Паливо плануємо отримувати шляхом налагодження транспортування, зміни напрямків. Посівна розпочнеться пізніше, враховуючи затяжну зиму. Очікуємо, що почнеться старт в південних регіонах приблизно через тиждень. Масштабно по Україні — після 10 квітня”, — зазначив заступник міністра.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!