Скільки можна заробити на вирощуванні журавлини?
Чи знали ви, що Україна входить до переліку найбільших постачальників журавлини в світі? Утім, експортують та реалізовують на внутрішньому ринку переважно дикорослу ягоду. Промислове вирощування журавлини – вигідна справа, хоча й потребує значних інвестицій, повідомляє SEEDS.
Перший урожай ягоди збирають за три роки після висаджування плантації. За умови наявності обладнання для переробки журавлини, з одного гектара можна заробляти 37 тис. доларів на рік. Інвестиції ж у один гектар (з придбанням спеціальної техніки, закупівлею саджанців та ін.) складає близько 100 тис. доларів. Таким чином, період повернення інвестицій у нішевий бізнес складає 5 років.
- Цікаво знати: Журавлина – дуже корисна ягода. Вона містить вітаміни С, РР, К, В1, В2, органічні кислоти, мікро- і макроелементи, флавоноїди, фітонциди та інші важливі для здоров’я складові.
«Україна входить до топ-10 лідерів на ринку журавлини, але в основному, поставляє на ринок ягоду дикоросів. В Україні основні місця зростання журавлини-дикоросу: Карпати, Прикарпаття і Полісся. У Поліссі, на півночі Житомирської області, багато лісів і боліт. І журавлини в цих місцях багато, як і грибів, ягід-дикоросів. При цьому, завдяки своїм природно-кліматичним умовам, Україна здатна постачати споживачам набагато більше цієї суперкорисні ягоди, звісно, якщо фермери звернуть увагу на промислове вирощування великоплідної журавлини» – зазначила в коментарі для EastFruit Катерина Звєрєва, міжнародний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!