Сіткою та димом: фермери Одещини знайшли дієвий метод боротьби з томатною міллю
З огляду на торішню навалу на Одеський регіон підступного шкідника помідорів – метелика Тута Абсолюта, фермери із села Калаглія завчасно захистили свої теплиці спеціальними ізраїльськими сітками з розміром комірки в 55 меш, і розставили феромонні пастки.
У битві з непроханими гостями використовують і генератор туману. Пристосування дозволяє розпорошувати засоби захисту у вигляді густого туману, який буквально обволікає листя рослин з усіх боків.
Така технологія набагато ефективніше традиційного обприскування: шанси метеликів відкласти життєздатні личинки на захищений лист зводяться до мінімуму. Але саме сітки є найважливішим елементом захисту. Вони допомагають фізично зупинити 90% комах, які можуть мати різний рівень резистентності до препаратів, навіть розпорошеним за допомогою туману.
Група фермерів із села Калаглія (Овідіопольська ОТГ Одеської області) об’єднує тих, хто свідомо використовує у виробництві своєї продукції технології, дружні до навколишнього середовища.
Члени групи встигають виростити за сезон три обігу продукції на відносно невеликих площах закритого ґрунту. Першим зібрали врожай раннього редису. У другому обороті учасники групи вирощують баштанні культури та томати.
У теплицях, де висаджені томати, для природного запилення рослин використовують джмелів.
SEEDS.org.ua за інформацією UHBDP
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!