Сільське господарство України змінює орієнтир на цифрову добу

0 979

Рік 2020 добігає кінця. Для українських аграріїв він був непростим. Однак саме такі часи вчать підприємців вкладати кошти тільки в найкращі технології для агроринку, пише SEEDS. 

Які агроприлади здобули найбільшу популярність в Україні розповів Кирило Скороход, операційний директор «Технотест Плюс», виробничо-торгової компанії, яка є український лідером в світі аналітичних та лабораторних приладів для агровиробників.


– Рік, що минає, був складним для аграріїв, чи змінив він тенденції у сфері технологій для агроринку?

– Все наше сільське господарство переходить потрохи в цифрову добу. Виробники, які раніше дешево робили механічні вимірювачі, зараз переходять у цифру з можливістю подальшої передачі даних у інтернет, щоб «велике керівництво» могло сидіти в офісі, бачити дані та говорити, що потрібно зробити. Якщо ти можеш це виміряти, значить, ти можеш це контролювати.



– Напевно сформувалися певні «фаворити» продажів. Що  найбільше купували аграрії у 2020-му?

– Аналізатори грунту MT-300 (4 в 1): pH-метр/вологомір/термометр/люксметр для ґрунту та цифровий щільномір з GPS для ґрунту ЛАН-М Pro, який збирає дані в пам’ять та передає у смартфон.

Серед експрес-вологомірів зерна лідирують вологоміри з розмолом Farmpro, SuperPro, та нова модель C-PRO  та вологоміри Supertech Agroline.

Наша компанія «Технотест Плюс» є офіційним дистриб’ютором Supertech Agroline Україна, яка виготовляє вологоміри зерна преміум-якості. До речі, вони повністю виготовлені в Данії, не в Китаї.

Ці вологоміри вже давно завоювали довіру користувачів – калібровки, створені Supertech Agroline, добре підходять для українського зерна. Вони мають широкий діапазон вологості та комбінований вбудований подрібнювач і камеру для компресії зразка при вимірюванні. Це дозволяє давати найкращий результат: 0,25% вологи для експрес-вологоміра.

Цьогоріч Supertech Agroline випустили новий вологомір – C-PRO. Це технічно «найпродвинутіший» вологомір зерна у світі, тому що поєднує в собі усі переваги вологомірів Supertech та функції точкового землеробства і має можливість передавати дані на смартфон: передається час вимірювання, культура, показники вологості й температури, й місцезнаходження.



Інформація по Bluetooth передається на смартфон у фірмовий додаток Supertech Agroline SA. Він є у безкоштовному доступі для Android та Iphone, зокрема українською мовою.

Завдяки цьому користувач може переглядати результати, додавати коментарі, фотографії чи продивлятися на карті рівень вологості на різних ділянках. Такий додаток дозволяє аналізувати результати по всьому полю, навіть сидячи вдома на дивані.

Вологоміри зерна Supertech має одну з надзвичайно корисних вбудованих функцій – автоматична температурна компенсація. Якщо зерно йде з поля холодним, а вологомір теплий, спостерігатиметься розбіжність у електропровідності і температура відображатиметься неправильно.

Якщо різниця між зразком і приладом до 10 градусів, то вологомір здатен компенсувати цю температуру самостійно та видати результат без похибки. На дисплеї C-PRO також відображається температура проби, тому ним дуже зручно користуватись на сушарці.



C-PRO поєднує всі функції попередніх моделей, а також має зручніший корпус, більш якісний пластик, який не б’ється, також до нього додані калібровки на соняшниковий та соєвий шрот і жмих. Якщо у фермерів є свій олійний прес, то можна вимірювати навіть вологість готового продукту.

– Які плани компанія «Технотест Плюс» вже має на наступний рік?

– Плануємо розвиватися відразу в кількох напрямках: нові лабораторні млини для підготовки зерна перед аналізом, виробництво приладів ЧП для вимірювання «числа падіння», для визначення активності ферменту альфі-амілази, та з можливістю автоматичного вивантаження даних у хмару та з великими ЖК дисплеями для зручного керування.

Також у 2022 році наша країна переходитиме на стандарти ISO по автоматичному відмиванню клейковини в зернах пшениці. Пристрої європейського виробництва які використовуються у цьому стандарті коштують занадто дорого для українських підприємств, ось ми і працюємо над системою «Глютоматик» власного виробництва із зручним та великим дисплеєм та підключення  до інтернету з можливістю автоматичної відправки даних в систему обліку лабораторії або підприємства.

Перехід до нового стандарту не тільки значно поліпшить життя лаборантів зернових лабораторій, а й приведе до єдиної системи вимірювання клейковини. До того ж буде задіяно менше людського фактору, адже зараз в нас це роблять вручну, через що погрішність методу складає до 7%, яку нова машина може нівелювати.

Також ми ведемо розробку автоматичної системи контролю температури на зерноскладах. Зараз на складах користуються окремими термощупами (наприклад, DT-20 виробництва «Технотест Плюс») які мають екран і натисканням кнопки вимірюють температуру.



Начальник складу повинен постійно переміщати щуп, чекати поки температура стабілізується після виймання, та проводити таку операцію через кожні 2 метри. Враховуючи розміри зерноскладів, на таку роботу витрачається майже весь день однієї або двох осіб, та надійність виконання такої роботи неможливо простежити.

Система вимірювання температури виробництва «Технотест Плюс» складатиметься с температурних щупів, об’єднаних між собою у єдину систему та передаючих дані кожні 2 години бездротовим способом. Наприклад, 30 термощупів розкладено по всьому складу.

Кожен щуп має 1, 2 або 3 датчика для виміру на різних рівнях. Ніяких дротів та зайвих дій – регулярні дані вимірів температури зі всього складу автоматично зберігаються у хмарі. Користувач знаходячись будь-де, отримує всі дані, моніторить, чи потрібно вживати заходів, наприклад, вентилювати склад.



– Чи відчула ваша компанія у році, що минає, вплив коронавірусу та постійних карантинних обмежень?

– Підприємства стали менше вкладати й інвестувати в проекти. Багато підприємств наших клієнтів закриваються, бо не вистачає замовлень. Наразі ми спостерігаємо відкладений попит. Але якщо цього року не купують, то придбають наступного – техніка не вічна, модернізувати підприємства потрібно.

Тому ми готуємося до майбутніх сезонів, щоб далі запроваджувати нові технології в життя українських фермерів та сільхозпідприємств, спрощуючи їхню роботу, як робили останні 22 роки – саме стільки існує наша компанія.


З’явилися питання?

Телефонуйте до «Технотест Плюс»:

(096) 0000-737, (066) 0000-737

(097) 0000-737, (073) 0000-737

(095) 0000-737, (093) 0000-737

https://technotest.com.ua 

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!