Щороку через тіньову оренду сільгоспземель бюджет втрачає більше 20 мільярдів

0 200

Тінізація є закономірною відповіддю на надмірний податковий тиск. Інститут соціально-економічної трансформації (ISET) та Центр соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine дослідили схеми ухилення від податків.

З’ясувалося, що бюджет України найбільше недоотримує коштів через контрабанду, офшори, зарплати “в конвертах” та тіньову оренду сільгоспземель. Про це повідомляє Інститут соціально-економічної трансформації.

Так, через “сірий імпорт” держбюджет щороку недоотримує від 63 до 93 млрд грн, офшорні схеми – 22-36 млрд грн, зарплати “в конвертах” – 25-74 млрд грн, тіньову оренду сільгоспземель – 6-22 млрд грн.

Втрачає бюджет також через конвертаційні центри (12-18 млрд грн), контрафакт (10-12 млрд грн), маніпуляції з ПДВ (7-9 млрд грн), оформлення штатного працівника підприємцем (4-7 млрд грн) та заниження оборотів (2-2,5 млрд грн).

“За останні роки рівень тіньової економіки значно скоротився, і це збіглося зі скороченням перерозподілу через державні фінанси. Тінізація є закономірною відповіддю на надмірний податковий тиск.

Водночас наявність великого “тіньового сектору” не дозволяє зменшити податкове навантаження і спотворює умови конкуренції”, – зазначив старший економіст CASE-Ukraine, співавтор дослідження Володимир Дубровський.

У дослідженні зазначається, що тіньова економіка, яку уряд оцінює в 30% від ВВП, сконцентрована здебільшого у великому бізнесі, який домінує в економіці і зловживає у великих обсягах завдяки своїм неформальним зв’язкам з владою.

Вперше дослідження схем ухилення від податків було проведено у 2017 році. Тоді втрати від тіньового ринку оренди землі були третіми за обсягами після оффшор та контрабанди.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!